Затягнута монетизація. Кабмін визначиться з моделлю тільки до кінця опалювального сезону

9 листопада 2016, 09:38
Уряд України в даний час розглядає декілька можливих сценаріїв монетизації субсидій для підвищення енергоефективності та енергозбереження

Про це повідомила керівник офісу реформ при Міністерстві фінансів Яна Бугримова, передає Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що Кабмін має намір визначитися з остаточним варіантом вже до кінця опалювального сезону.

Відео дня

"У планах уряду: до кінця поточного опалювального сезону затвердити дієву модель монетизації і підкріпити її на законодавчому рівні", - сказала Бугримова.

Вона уточнила, що існує два базових сценарії монетизації субсидій: на рівні теплокомуненерго і на рівні домогосподарств, однак і серед них є різні варіації.

"Що може монетизуватися для домогосподарств? Перша модель – тільки залишки, друга – повністю вся сума субсидій. Але і тут модель може йти по шляху цільового використання коштів або необмеженого використання цих коштів", – пояснила представник Мінфіну.

На її думку, критеріями для вибору моделі має стати відповідність основним цілям - збільшення енергоефективності та забезпечення платіжної дисципліни, а також легкість реалізації і адміністрування.

При цьому Бугримова запропонувала поетапний підхід, враховуючи слабку прогнозованість реакції споживачів. "Першим кроком має стати скасування 20-ї постанови уряду за кліринговими розрахунками, другим – монетизація субсидій: спочатку часткова, потім – повна, але чітко закріплена на розрахунки за ЖКП (житлово-комунальні послуги), а також на реалізацію енергоефективних заходів", - висловила своє бачення глава офісу реформ при Мінфіні.

Вона також додала, що вже зараз необхідно запровадити моніторинг фактичного споживання енергоресурсів, щоб встановити обґрунтовані норми споживання, а також ввести фінансову відповідальність кінцевих споживачів і комерційний облік.

Нагадаємо, що Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик говорив про введення монетизованого субсидування ще в червні.

Показати ще новини
X