Заступник міністра фінансів заявив, що в 2019 році податок на виведений капітал вводити не будуть

1 березня 2019, 10:43

Введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток призведе до зменшення доходів державного бюджету, тому в 2019 році на такий крок влада не піде.

Про це заступник міністра фінансів Сергій Верланов сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Він зазначив, що на 2019-2020 роки припадають пікові виплати за держборгом.

"Мовою цифр - це 417 млрд грн. Також у нас є велике фінансування оборонного сектора, дефіциту Пенсійного фонду", - сказав Верланов.

Відео дня

Замміністр додав, що кількість витрат, які можна скоротити, дуже обмежена. На його думку, такий крок "буде величезним викликом для тієї політичної сили, яка це зробить".

Він підкреслив, що частка податку на прибуток у ВВП країни становить 2,5-2,6%.

"Якщо ми введемо податок на виведений капітал, то в перші три роки ця частка знизиться до 1%", - додав заступник міністра.

За його словами, 80% податку на прибуток сплачує 1,5 тис. компаній. Їм введення НВК буде вигідно.

Верланов підкреслив, що Україна знаходиться в програмі Міжнародного валютного фонду і в найближчі 14 місяців повинна утримуватися від змін у податковій системі.

"Одночасно з квітня ми будемо працювати з фахівцями з МВФ, з технічною місією на рахунок модернізації податку на прибуток в Україні, в тому числі будемо обговорювати податок на виведений капітал як одну з форм модернізації податку на прибуток", - сказав він.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко 5 липня 2018 року внесла до Верховної Ради законопроект про податок на виведений капітал ( №8557 ). Проект містить вимогу визначити компенсатори для покриття бюджетних втрат внаслідок заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.

У Мінекономрозвитку вважають, що введення в Україні ПВК може негативно відбитися на доходах держбюджету і, відповідно, здатності країни обслуговувати зовнішні зобов'язання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X