Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Заощадження вкладників малих і середніх банків знаходяться під загрозою - Перша шпальта

4 грудня 2015, 15:57
1677
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У НБУ розповіли про плани щодо дрібних банків

Банківська чистка продовжиться, і ніхто з малих і середніх банків не може відчувати себе в зоні комфорту. Усі банки, які не будуть грати за новими правилами НБУ підуть з ринку - це може бути і двадцять і шістдесят установ, говориться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ)

Як розповіла ПШ директор департаменту банківського нагляду Нацбанку Катерина Рожкова, НБУ сьогодні обрав підхід, який застосовується у всьому світі. Всі середні і малі банки (їх трохи більше 90) зараз розділені на кластери: "ринкові", "кептивні", а також "неактивні", "схемні" і "ризиковані". До першого кластеру належать 66% від цього числа. Ці банки займаються класичним банкінгом. Інші ж займаються або кредитуванням та обслуговуванням бізнесу акціонерів, як "кептивні", або взагалі сумнівні. НБУ вимагає, щоб останні чітко пояснили регулятору, навіщо вони існують, інакше будуть закриті.

"Саме кредитування пов'язаних осіб інсайдерів і стало причиною того, що цілий ряд великих кредитних установ у 2014-2105-му році був виведений з ринку", - нагадує Рожкова.

Саме це і може стати причиною того, що так само станеться і з банками з груп середніх і малих.

Але навіть банки "ринкового" кластера не можуть бути спокійні. Всі середні і малі банки до кінця першого кварталу наступного року повинні зробити структуру своєї власності прозорою, а до кінця липня 2016 року збільшити свій капітал до 120 млн грн. Ті хто цього не зробив, будуть змушені піти.

Існує ще одна загроза для цих установ. Рішення щодо виведення їх з ринку будуть ухвалюватися не тільки на підставі об'єктивних параметрів, а також на підставі суб'єктивних суджень співробітників НБУ. Єдине, що регулятор обіцяє, що ці рішення будуть прийматися на підставі "професійних суджень".

"Що можна на сто відсотків виключити, так це якесь суб'єктивне судження однієї людини", - пообіцяла Рожкова.

Також у програмі дивіться інтерв'ю з в. о. генерального директора Укрзалізниці Олександром Завгороднім, який пояснить, навіщо його компанія піднімає тарифи.

Завершує випуск огляд економічних новин від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший, в партнерстві з журналом НВ

Головне

Бізнес/Фінанси

11 грудня, 19:26

article_img
Допомога Україні. ЄС перерахував 500 млн євро першого траншу

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися