Закон про поштовий банк: голова Укрпошти Смілянський відповів на критику НБУ

19 травня 2020, 11:53

Голова правління Укрпошти Ігор Смілянський розкритикував Нацбанк, який виступив проти законопроєкту про надання компанії права надавати банківські послуги.

На сторінці в Facebook Смілянський заявив, що «Україна на рівні Уганди і Габону по фінансових послугах». За його словами, 30% банківських відділень закриті.

Він вважає, що якщо Укрпошта почне надавати банківські послуги, це не призведе до зростання частки держсектора. «Конвертація готівки в безготівкові розрахунки не збільшує, а зменшує частку держсектору», - зазначив Смілянський.

Відео дня

Голова Укрпошти підкреслив, що компанія буде виконувати всі вимоги НБУ і стане членом Фонду гарантування вкладів. На його думку, Укрпошта не конкуруватиме з державними банками за клієнтів, адже її мережа знаходиться в селах, «звідки всі ці шановані банки пішли».

«А якщо НБУ не хоче конкуренції між держбанками - об'єднайте їх в один і отримаєте більше 8 мільярдів гривень на рік тільки економії за витратами, не рахуючи рефінансування (але тут НБУ знову дивиться в іншу сторону)», - написав Смілянський.

Він також додав, що Нацбанк ініціював закон, згідно з яким Укрпошта повністю підпадає під регулювання НБУ з фінмоніторингу.

Верховна Рада може сьогодні розглянути законопроєкти №2788-д і №2788, якими пропонується дозволити Укрпошті надавати банківські послуги. У НБУ заявили, що це «нелогічно, неконкурентно, ризиковано». Регулятор запропонував держкомпанії надавати в сільській місцевості агентські послуги від імені банків або вести рахунки клієнтів і забезпечувати розрахунки, а також випускати власні платіжні картки без участі банку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X