Закон про олігархів, рента на руду, пряники для виведення зарплат з тіні. Інтерв'ю з Данилом Гетманцевим про те, що зміниться у податках

2 червня 2021, 10:02
НВ Преміум

Головний розробник податкової політики партії влади розповів про резонансні ідеї, що надходять з Офісу президента: закон про олігархів, контроль за власниками медіа, підвищення ренти і акцизів. Є новини і для ФОП, власників землі і нерухомості

Слуги народу два роки тому обіцяли перемогти олігархію в Україні. Але тільки зараз з’явилися ініціативи щодо законодавчого визначення олігархів і спроби поставити їх у викладені на папері межі.

Відео дня

Президент України Володимир Зеленський доручив розробити закон про олігархів. А Міністерство фінансів України розробило проект зміни до Податкового кодексу, які, за задумом Банкової, змусять власників ГЗК — Ріната Ахметова, Вадима Новинського і Костянтина Жеваго — заплатити мільярди до державної скарбниці.

Перші версії закону про олігархів, які потрапили в медіа, відразу викликали підозру в тому, що влада має намір отримати потужний важіль тиску на будь-який великий бізнес і будь-яких власників медіа, а не провести реальну деолігархізацію. А щодо проекту правок до Податкового кодексу виникло питання: чи не постраждає разом з олігархами взагалі будь-який бізнес в Україні?

Журналіст НВ Бізнес зустрівся з головою Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим, щоб вияснити наміри слуг народу щодо олігархів і відновлення кредитування МВФ. Крім того, настав час запитати про те, що відбувається з обіцяними податковими новаціями для власників землі, нерухомості, ФОП.

Закон про олігархів і правки до Податкового кодексу

Зараз усі кажуть про закон про олігархів, документа реально ніхто не бачив. Дехто з міністрів подейкував, що той у перебуває в ОП. Ви читали цей проект? Що це взагалі, реальний намір чи піар влади?

— Я не читав його, але я знаю, що проект дійсно є, і ми чекаємо його від президента. Він розробляється в ОП — це правда. Основні принципи законопроекту — запровадження дієвого механізму, який має на меті поділ влади і великого бізнесу і покликаний стати механізмом, що робить неможливим вплив великого бізнесу на владу через політику, через медіаінструменти для лобіювання своїх інтересів.

У чому проблема олігархічної економіки? Основна проблема в тому, що вона отримує дохід від збереження статусу-кво. Це може бути монополія, це можуть бути пільги в податкових законах, це може бути контроль над державною власністю… Але так чи інакше — це завжди збереження статус-кво.

— Це основний критерій?

Показати ще новини
Радіо НВ
X