У НБУ пояснили, навіщо їм сьомий заступник голови

29 липня 2021, 15:35

У Національному банку України на запит НВ Бізнес, пояснили навіщо банківському регулятору потрібен додатковий сьомий заступник голови

«З 1 липня 2020 Національний банк України прийняв повноваження з регулювання ринків небанківських фінансових послуг (грунтуючись на положеннях закону про спліт). Національний банк став регулятором здебільшого небанківського фінансового сектора. Під нагляд центробанку перейшли близько двох тисяч установ: страховики, страхові посередники, лізингодавці, фінансові компанії, кредитні спілки, ломбарди і бюро кредитних історій, - відповіли в прес-службі НБУ. - Метою передачі зазначених установ під регулювання та нагляд Національного банку було забезпечення подальшого сталого розвитку конкурентного і ефективного ринку небанківських фінансових послуг. Для подальшого розвитку відповідних функцій центробанку, спрямованих на розвиток ринку небанківських фінансових послуг, Національним банком було підтримано пропозицію про зміну в закон України Про НБУ, яка передбачає збільшення кількості членів правління до семи чоловік. Це дозволить визначити окремого заступника голови, який буде курирувати блок небанківського фінансового сектора, що дозволить сфокусуватися на забезпеченні подальшого динамічного і ефективного розвитку таких ринків».

Відео дня

В НБУ також відзначити, що «приймаючи рішення про можливість підтримки зазначеної зміни в закон України Про НБУ, центробанк враховував досвід країн-членів ЄС, для підвищення ефективності відповідних функцій регулятора (Центрального банку як мегарегулятора або органу нагляду за фінансовим сектором) зазвичай покладають питання регулювання і нагляду за небанківським фінансовим сектором на окремого куратора (на рівні заступника керівника установи)».

Нагадаємо, що поява додаткового заступника голови НБУ передбачена змінами в законі 4367, який був прийнятий Верховною Радою України 30 червня. Цей банківський закон був прийнятий в рамках виконання умов меморандуму МВФ.

Показати ще новини
Радіо NV
X