Російські банки втратили майже 200 млрд рублів через загрозу вторгнення РФ в Україну

Російський ЦБ оцінив втрати банків через геополітичну напругу майже в 200 млрд рублів (Фото:Paolinio / Pixabay)
Втрати російських банків через загрозу вторгнення РФ в Україну оцінюються приблизно 200 млрд рублів. У той самий час у ЦБ РФ вважають, що якщо ринки відновляться, втрати може бути меншими.
Січневий обвал на російських фінансових ринках, який стався на тлі загрози вторгнення військ РФ в Україну, коштував банкам, що працюють у Росії, приблизно 200 млрд руб ( приблизно $2,58 млрд).
Про це йдеться в огляді російського банківського сектора, який підготував ЦБ РФ, пише РБК.
Збитки російських кредитних організацій пов'язані з переоцінкою облігацій у тому портфелях — самі папери дешевшали, які прибутковість підскочила через збільшеної волатильності.
За даними Мосбіржі, у січні прибутковості облігацій федеральної позики ( ОФЗ) збільшилися на 1,3 процентних пункти. 24 січня ставки за деякими короткими випусками російських суверенних паперів досягали 10%, а до 26 січня індекс держоблігацій RGBI впав до нового локального мінімуму - 127,31 п.п. Загалом з початку року індикатор втратив 6%.
Як зазначає видання, на цьому фоні Мінфін двічі скасовував аукціони з розміщення ОФЗ, основними покупцями яких виступають саме банки.
У той же час у російському центробанку вважають, що насправді банки можуть і не зазнати втрат у 200 млрд руб, якщо ринки відновляться, а вартість облігацій у портфелях зросте. Проте, негативна переоцінка за кілька днів січня вже втричі перевищила результати за весь 2021 - тоді вона склала мінус 65 млрд руб.
Раніше в російському Forbes підрахували, що російські мільярдери втратили $28 млрд за місяць через загрозу вторгнення РФ в Україну.
У грошовому вираженні найбільше втратили основні власники Новатека та Сибура Леонід Міхельсон та Геннадій Тимченко. Їхні статки скоротилися на $2,1 і $1,9 млрд відповідно.
На третьому місці за абсолютними втратами опинився сенатор Сулейман Керімов, чия сім'я контролює Полюс — одну з найбільших у світі золотодобувних компаній. Його статки скоротилися на $1,8 млрд.
Нагадаємо, що 24 січня російський рубль обвалився разом із російським фондовим ринком на тлі новин про загострення ситуації навколо України.
Курс долара піднявся вище 79 рублів – до максимуму з листопада минулого року, а курс євро перевищив позначку 89 рублів.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.