За роки незалежності з України в офшори вивели майже 150 мільярдів доларів - ЗМІ

2 квітня 2017, 17:30
За різними оцінками, за період з 1991 року і по сьогоднішній день з України в офшори виведено капітал на суму 148 млрд доларів

Про це повідомила провідний науковий співробітник ДУ Інститут економіки та прогнозування НАН України Інна Шовкун у статті для ZN.UA.

Реформування фіскальної системи, націлене на деофшоризацію і детінізацію бізнесу, може стати одним із джерел залучення коштів для промислового розвитку України.

Відео дня

"За різними оцінками, починаючи з 1991 р. з України в офшори виведено капітал на суму 148 млрд дол. Не всі ці багатства виводилися з країни корупційною клептократичною владою. Бізнес використовує офшори для легального зниження податкового навантаження, зменшення ризиків, спрощення судового захисту своїх інтересів", - йдеться в статті.

Створення в Україні сприятливих фіскальних умов буде сприяти поверненню в країну капіталів у вигляді прямих іноземних інвестицій і кредитів.

"Навіть зараз кошти з офшорів відіграють важливу роль у промислових інвестиціях. Зокрема, частка Кіпру прямих іноземних інвестицій, накопичених в промисловості України, становила 19,3%, або 2,6 млрд дол. (на 1 жовтня 2016 р.), Нідерландів — 12,8%, або 1,7 млрд дол. Кошти з офшорів надходять в економіку також у формі боргового фінансування", - підкреслює Шовкун.

Економіст також зазначає, що зараз у тіньовому секторі економіки обертаються кошти, що приблизно становлять 35-40% обсягу офіційного ВВП.

"Залучити до розвитку економіки країни капітали з тіньового обігу офшорів дозволило б давно очікуване впровадження податкових і митних інвестиційних стимулів для нових промислових виробництв за допомогою механізму індустріальних парків", - підсумовує автор.

Раніше повідомлялося, що співробітники Служби безпеки України, прокуратури і Нацполіції викрили в Києві схему незаконного виведення капіталів в офшори.

Показати ще новини
Радіо NV
X