З українського збанкрутілого банку вивели понад 6,5 млрд грн

6 лютого 2018, 17:27

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) виявив порушення вимог законодавства України та виведення понад 6,5 млрд грн із Меліорбанку.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Так, попри роздуту балансову вартість активів банку, (“на папері” ліквідаційна маса становить 375,2 млн грн), їхня незалежна оцінка у 80 разів менша – 4,7 млн грн.

Відео дня

У той же час, тільки у межах виплати гарантованого відшкодування вкладниками банку отримано понад 33,7 млн грн.

Разом з тим, Фонд виявив незаконні операції з перерахування коштів з рахунків юридичних осіб на поточні рахунки фізосіб на 1,3 млрд грн з подальшим розміщенням цих коштів на депозит або отримання готівкою.

Крім того, посадовці банку для прикриття неплатоспроможності та відсутності формальних умов для банківської діяльності у 2012 році незаконно збільшували статутний капітал банку.

Меліорбанк збільшив капітал не за рахунок власних коштів акціонера, як цього вимагає законодавство, а за рахунок кредитних коштів, які надавалися самим банком фірмам, наближеним до акціонерів банку.

За фактами порушень законодавства було подано 6 заяв про вчинення злочинів. Дотепер вони були закриті, проте у лютому 2018 року плануюється подання оновлених заяв.

Нагадаємо, що раніше Фонд продовжив ліквідацію Меліорбанку на рік.

Меліорбанк зареєстровано НБУ в 2012 році в Дніпрі.

Показати ще новини
Радіо NV
X