З українського банку-банкрута вивели 400 млн грн

30 січня 2018, 13:50

Фонд гарантування вкладів фізичиних осіб (ФГВФО) виявив схеми виведення 391,3 млн грн з ліквідованого Смартбанку.

Про це повідомили у прес-службі Фонду.

Наслідком втілених схем стало неправомірне заволодіння групою позичальників (юридичних осіб) коштами банку на загальну суму 391,3 млн грн.

Відео дня

“Як результат – при зафіксованій “на папері” балансовій вартості корпоративного кредитного портфелю у 365,6 млн грн його незалежна оцінка виявилась у майже 38 разів меншою – 9,7 млн грн”, - відзначили у Фонді.

При цьому банк видав 243 млн грн кредитів під заставу неіснуючих товарів в обороті та обладнання.

Крім того, банк кількома траншами перерахував кредитні кошти на рахунки компанії-позичальника для придбання товарів, які у подальшому мали бути передані у заставу.

Проте після перерахування всієї суми кредитних коштів позичальник перестав виходити на зв’язок із банком. Діяльність компаній за юридичною адресою не здійснюється.

За допомогою цієї схеми було вкрадено понад 44,2 млн грн з банку.

За результатами виявлених фактів маніпуляцій із активами банку та виведення коштів Фонд подав сім заяв про вчинення кримінальних правопорушень. Наразі триває досудове розслідування.

Нагадаємо, що Національний банк України (НБУ) 25 травня 2016 року відніс Смартбанк до категорії неплатоспроможних через непрозору структуру власності.

Тоді ж Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запровадив тимчасову адміністрацію в банку.

У липні 2016 року НБУ ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Смартбанку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X