З Інвестбанку вивели 200 млн гривень через фіктивні фірми - Фонд гарантування вкладів

26 грудня 2018, 16:04

Керівництво ПАТ Інвестбанк шляхом надання кредитів підприємствам з ознаками фіктивності вивело сотні мільйонів гривень.

Про це свідчать результати аналізу фінансових операцій, проведеного уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів у зв'язку з визнанням банку неплатоспроможним 15 грудня 2016 року.

Відео дня

Як повідомляється, для забезпечення кредитних договорів фіктивні фірми передавали Інвестбанку неліквідні земельні ділянки сільськогосподарського призначення на території Бориспільського району Київської області, оцінка яких була значно завищеною.

Зокрема, одному з таких підприємств, наприклад, було надано кредит, який у 13 разів перевищував річний оборот його грошових коштів.

Ще одній фірмі, у штаті якої працювала всього одна людина, була відкрита відновлювальна кредитна лінія у розмірі $400 тисяч.

Крім того, банком укладалися численні угоди з фіктивною страховою компанією і проводилися закупівлі консультаційних послуг, єдиним підтвердженням надання яких стали акти прийому-передачі із зазначенням сум, але без дати.

Таким чином загальна заборгованість таких підприємств перед Інвестбанком склала близько 200 млн гривень.

При цьому, як зазначають у ФГВ, у результаті ліквідації та продажу майна фінансової установи із заявлених кредиторами вимог на загальну суму у 206,58 млн гривень вдалося погасити лише 5,79 млн гривень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X