З Експобанку вивели понад півмільярда гривень

23 листопада 2017, 19:33
Через схемні операції з Експобанку вивели активів більш ніж на півмільярд гривень

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Під час адміністрації та ліквідації банку, Фонд виявив схему виведення коштів на підставні підприємства з іноземним капіталом.

Відео дня

У результаті, оціночна вартість активів, включених до ліквідаційної маси банку, стала більше ніж у 3,5 рази меншою за балансову вартість – 1 млрд грн та 3,8 млрд грн відповідно.

Як зазначає Фонд гарантування вкладів, за кілька днів до введення тимчасової адміністрації у банк 12 вересня 2014 року було погашено ощадні сертифікати на пред’явника в доларах США на загальну суму в еквіваленті 38,9 млн грн.

"Отримані таким чином кошти, після конвертації, частково були роздроблені між іншими вкладниками банку на суми, які не перевищували гарантовані 200 тис. грн", - йдеться у повідомленні.

Аналогічні факти дроблення встановлені і щодо коштів, які належать колишньому керівництву банку та наближеним особам.

Так, у вересні 2014 року відбулося списання коштів у сумах $21,5 млн і 13,6 млн у рахунок погашення кредитних зобов’язань компаній-нерезидентів.

Фонд зазначає, що ці кошти, які становили 14,8% загальних активів банку, були передані в забезпечення виконання зобов'язань за кредитами семи компаній-нерезидентів.

При цьому, метою їх кредитування була покупка дебіторської заборгованості в Експобанку, проте жодна з семи компаній цього так і не зробила.

Крім того, протягом липня-вересня 2014 року посадовці Експобанку укладали удавані кредитні угоди, кошти з яких були виведені.

У Фонді зазначили, що в судовому порядку вдалося скасувати більшість реєстраційних дій по реєстрації права власності на нерухоме майно Експобанку третім особам.

"На папері" кредити фізичних і юридичних осіб становлять майже 40% затвердженої ліквідаційної маси - 1,5 млрд грн. У той же час незалежні оцінювачі оцінили їх у більш ніж 7,5 разів менше - 198,7 млн грн.

Вкладникам Експобанку виплачено 286,2 млн грн гарантованого відшкодування за вкладами.

Загальна сума акцептованих вимог кредиторів банку станом на 1 жовтня 2017 - 1,7 млрд грн.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів вирішив продовжити ліквідацію Експобанку до 30 березня 2018 року включно.

Показати ще новини
Радіо НВ
X