Із банку Януковича-молодшого вивели 2 млрд грн - ЗМІ

26 квітня 2018, 11:00

Із Всеукраїнського банку розвитку, який належав сину екс-президента Віктора Януковича Олександру, було виведено близько 2 млрд грн.

Про це йдеться у статті ЕП.

Нещодавно у ЗМІ з’явилась інформація, що Печерський районний суд зняв арешт із рахунків компаній, які правоохоронці відносили до впливу Януковича.

Відео дня

У виданні зазначають, що з арештованих раніше 2,6 млрд грн на рахунках банку вже виведено близько 2 млрд грн, а решта коштів існує лише на папері.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у 2015 році повідомляв про арешт 2,6 млрд грн на рахунках ВБР. Проте зараз цих коштів на рахунках у ВБР вже немає, зазначають у ЕП.

За словами співрозмовника видання, знайомого з ситуацією в банку, коли суди зняли арешти з рахунків компаній, кошти були переведені в інші банки.

"Наразі на рахунках банку з пов’язаних з Януковичем коштів є 559 млн грн. Ці кошти перебувають у 9-й черзі акцептованих вимог кредиторів. Проте ці кошти існують лише віртуально, оскільки активів банку не вистачить на задоволення вимог кредиторів 9-ї черги", - йдеться у статті.

За версією слідства, у 2013-2014 роках службові особи Всеукраїнського банку розвитку з метою отримання державних коштів незаконно кредитували Донецьку залізницю, Львівську залізницю, Одеську залізницю, Південно-Західну залізницю, Південну залізницю і Придніпровську залізницю. Загальна сума незаконних кредитів становила понад 2,5 млрд грн.


Нагадаємо, що у жовтні 2015 року стало відомо, що слідчі МВС заарештували понад 2,6 млрд грн на цих рахунках. Пізніше у 2016 році деяким вкладникам банку вдалося зняти арешт із рахунків.

У січні 2017 року кошти були перераховані з Всеукраїнського банку розвитку в Міжнародний інвестиційний банк, основним акціонером якого є президент України Петро Порошенко.

Пізніше банк Порошенка відхрестився від переказу грошей сина Януковича. У березні Печерський районний суд зняв арешт із 312,5 млн грн Януковича.

16 квітня 2018 року стало відомо, що суд у лютому зняв арешт з рахунків компаній, пов’язаних Януковичем-молодшим, відкритих в його банку ВБР.

Слідство розповідало, що на рахунки цих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували загалом майже 550 млн грн та понад $27 млн.


Всеукраїнський Банк Розвитку (ВБР) - колишній комерційний банк, створений 24 квітня 2009 року з головним офісом в Києві, був бізнесом сім’ї Януковича.

Засновники: Олександр Янукович і Валентина Арбузова, до останнього єдиним власником банку був старший син колишнього президента України Віктора Януковича - Олександр Янукович.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Правління очолювала Валентина Арбузова, мати колишнього глави НБУ Сергія Арбузова.

Показати ще новини
Радіо NV
X