Євро знову впав нижче за долар через ціни на електроенергію

22 серпня, 16:53
Євро впав нижче за долар (Фото:Прес-центр НБУ)

Євро впав нижче за долар (Фото:Прес-центр НБУ)

Курс євро впав нижче за курс долара на тлі зростання цін на енергоносії.

Курс євро вдруге з 2002 року впав нижче паритету з доларом США- до $0,99 — на тлі різкого зростання цін на електроенергію, який посилив побоювання про рецесію, що наближається, в регіоні.

Відео дня

Про це пише Financial Times.

Інвестори та економісти схвильовані стрімким зростанням цін на енергоносії, що призведе до зниження ділової активності в Європі.

« Уряди починають розподіляти вищі витрати на енергію між споживачами та бізнесу доведеться почати повільно скорочувати виробництво. При цьому логістичні лінії страждають на відсутність транспортних можливостей в умовах низького рівня води на річці Рейн», — зазначають експерти.

Ціни на енергоносії підстрибнули після того, як 19 серпня Газпром заявила, що відключить постачання Північним потоком до Європи з 31 серпня по 2 вересня через ремонт трубопроводу.

Також падіння показали європейські акції. Європейський регіональний індекс Stoxx 600 втратив 1,2%, тоді як німецький Dax упав на 1,7%.

Нагадаємо, що 11 липня курс євро впав до мінімуму за останні 20 років і зупинився за півкроку від паритету з доларом.

Це сталося на тлі очікувань, що енергетична криза призведе регіон до рецесії, тоді як курс долара валюти виріс на очікуваннях, що Федеральна резервна система підвищить ставки швидше і сильніше від центробанків інших країн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X