Україна підписала з ЄС угоду про отримання кредиту на суму 1,2 млрд євро
Україна підписала меморандум з Європейським союзом про взаєморозуміння та кредитну угоду між Україною, Національним банком України та ЄС про отримання макрофінансової допомоги на суму 1,2 млрд євро.
Про це повідомив в Telegram прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
«Україна отримає 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Сьогодні підписали Меморандум та Кредитну угоду з Єврокомісією в межах нашого робочого візиту до Брюсселя разом із міністром фінансів Сергієм Марченком та очільником НБУ Кирилом Шевченком», — написав він.
Шмигаль додав, що 1,2 млрд євро для України — це найбільший транш Єврокомісії в межах «виняткової» програми макрофінансової допомоги, яка передбачена для 10 країн та спрямована на подолання негативних наслідків пандемії коронавірусу.
Як пише Інтерфакс-Україна, Шмигаль повідомив журналістам, що меморандум про п’яту програму макрофінансової допомоги передбачає 12-місячний термін. Сама позика видається на 15 років (до 2035 року). Відсоток за користування коштами складає 0,125% річних. За словами прем'єра, макрофінансова допомога буде витрачена на підтримку макрофінансової стабільності в Україні і продовження структурних реформ.
Перший транш у розмірі 600 млн євро Україна отримає відразу після ратифікації меморандуму парламентом. Щоб отримати другий транш, необхідно виконати ряд умов, які розділені на чотири блоки.
Перший — управління державними фінансами. Цей блок включає питання щодо медичних закупівель, чітко прописано управління ДП Державні закупівлі (корпоратизація), продовження реформи податкової та митної служб (відкриті конкурси з відбору керівників).
Другий блок — державне управління та верховенство права. Йдеться про судову реформу, реформу Вищої атестаційної комісії суддів і Кваліфікаційної комісії суддів, створення Комісії з питань етики з міжнародною участю, а також про продовження реформи державної служби.
Третій блок — поліпшення бізнес-клімату. Зокрема, передбачено продовження розширення повноважень приватних виконавців, сприяння блокуванню коштів на банківських рахунках шляхом надання дозволу на електронний зв’язок між виконавцями і банками. Також прийняття рішення про поетапну ліквідацію податкової поліції і створення Бюро фінансових розслідувань.
Четвертий блок — секторальні реформи й державні підприємства. Зокрема, передбачена реформа корпоратизації, створення незалежних наглядових рад в ТОП-10 держпідприємств, а також продовження реалізації всіх секторальних реформ і їх успішне впровадження.
Нагадаємо, що 20 травня Рада ЄС схвалила пропозицію Єврокомісії виділити Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.