ЄЦБ уперше так сильно підвищив ключові ставки

8 вересня, 18:51
Крістін Лагард, глава Європейського центробанку (Фото:Vincent Kessler / Reutеrs)

Крістін Лагард, глава Європейського центробанку (Фото:Vincent Kessler / Reutеrs)

ЄЦБ уперше підвищив ключові відсоткові ставки на 75 базових пунктів.

Європейський центробанк вперше підвищив усі три ключові відсоткові ставки на 75 базисних пунктів. Про це повідомляється на сайті ЄЦБ.

Базову процентну ставку за кредитами було підвищено до 1,25%, ставку за депозитами — до 0,75%, ставку за маржинальними кредитами — до 1,5%.

Відео дня

Також у ЄЦБ заявили про намір піднімати ставки і на наступних кількох засіданнях.

"З сьогоднішнього кроку починається наш рух від високо стимулюючої політики до того рівня ставок, який забезпечить оперативне повернення інфляції до 2% цільового показника", - йдеться в заяві ЄЦБ.

Європейський регулятор має намір регулярно переглядати грошово-кредитну політику з урахуванням оновлюваної інформації та інфляційного прогнозу, що змінюється.

ЄЦБ продовжить реінвестувати в повному обсязі надходження від цінних паперів, що погашаються, придбаних у рамках програми Asset Purchase Programme ( APP), протягом тривалого часу після початку підвищення ставок, і в будь-якому випадку стільки, скільки потрібно для підтримки сприятливих умов щодо ліквідності.

Також Європейський центробанк планує продовжувати реінвестувати надходження від погашення паперів, придбаних у рамках програми Pandemic Emergency Purchase Programme ( PEPP), як мінімум, до кінця 2024 року. Викуп паперів у рамках PEPP було завершено у березні.

«Рада управителів готова коригувати всі наявні інструменти, щоб забезпечити стабілізацію інфляції в єврозоні на 2%-му рівні в середньостроковій перспективі», — йдеться у повідомленні регулятора.

Нагадаємо, що у липні цього року ЄЦБ вперше за останні 11 років підвищив базову ставку на 0,5% . Депозитна ставка вперше за багато років вийшла з негативної галузі та стала нульовою.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X