ЄС все ж таки запровадив санкції щодо трьох російських банків. Папери материнської компанії Тінькофф обвалилися

Тінькофф банк залишиться без SWIFT (Фото:Тінькофф via Facebook)
Євросоюз запровадив санкції проти російських Альфа-банку, Росбанку та банку Тінькофф.
У межах десятого пакету санкцій ЄС проти Росії під обмеження потрапляють ще три російські банки — Тінькофф, Альфа-банк і Росбанк. Про це повідомляється в офіційному журналі Євросоюзу.
Санкції Євросоюзу передбачають заморожування європейських активів банків, заборону на операції з цими кредитними організаціями, а також відключення зазначених банків від SWIFT.
Тінькофф донедавна залишався єдиним російським системно значущим банком не під західними санкціями. Виняток становлять «дочки» європейських банківських груп — Райффайзен і UniCredit.
Банки Росбанк і Альфа-банк ще до запровадження європейських санкцій були у SDN-листі США.
Крім самого Альфа-банку під санкції також потрапили його дочірні структури на Кіпрі (Alfa Capital Markets LTD), у Нідерландах (Amsterdam Trade Bank NV) та Люксембурзі ( ABH Holdings).
За словами співрозмовника видання в банківських колах, європейський бізнес Альфа-Банку вже суттєво постраждав від американських санкцій — частина бізнесу закрилася, підрозділи, що залишилися, «працювали погано», оскільки європейські контрагенти почали розривати договори, а банки закривати рахунки. У новий список санкцій Євросоюзу серед іншого потрапили структури, які вже не працюють із того часу. Зокрема — брокер на Кіпрі, який згаданий у європейському списку санкцій, вже не працює, банк у Нідерландах закрився, каже джерело Forbes.
Зазначається, що зі «свіжого» у списку лише люксембурзький ABH Holding. Це головна структура, яка керувала російським, казахстанським, українським і білоруським банками Альфи.
Після запровадження цих санкцій можуть припинити працювати за кордоном білоруські картки Альфи.
Після потраплянь під санкції Тінькофф Інвестиції призупинив торгівлю іноземними цінними паперами, заявили у банку. Торги припинено на час, поки активи переносять до непідсанкційної компанії. Торги планують запустити протягом 1−3 тижнів.
Вранці 27 лютого розписки материнської компанії Тінькофф на Московській біржі обвалилися до мінімуму за чотири з половиною місяці, зазначає Forbes.
У квітні минулого року США запровадили санкції проти російського Альфа-банку. Український банк не потрапив під санкції, оскільки є окремою юрособою.
Раніше російський банкір Олег Тіньков скаржився, що його змусили продати частку в Тінькофф банку за копійки після посту з критикою війни в Україні та російській армії.
28 квітня 2022 року стало відомо, що Тіньков продав свої 35% у Тінькофф Банку групі Інтеррос олігарха Володимира Потаніна.

«Я не міг торгуватись. Це стан заручника — береш те, що тобі пропонують, без переговорів», — заявив російський банкір.
За словами Тінькова, за частку в 35% він отримав не більш ніж 3% її реальної вартості.