1,1 млрд євро за рік. Україна вийшла в лідери за обсягом інвестицій і кількістю проектів ЄБРР

16 січня 2020, 16:02

Україна в 2019 році стала для ЄБРР першою країною за кількістю реалізованих проектів і другою за обсягом інвестицій.

Європейський банк реконструкції і розвитку в 2019 році інвестував понад 1,1 млрд євро в 51 новий приватний і державний проект в Україні, сказано в повідомленні ЄБРР.

Відзначається, що Україна в 2019 році стала для ЄБРР другою країною за обсягом інвестицій і першою за кількістю реалізованих проектів.

Відео дня

«680 млн євро від загального обсягу інвестицій в Україну в 2019 році віднесено до „зеленої“ категорії, що є найвищим показником серед всіх країн ЄБРР», — відзначили в банку.

«Нові інвестиції включали в себе підтримку великих і значних проектів в секторах громадської інфраструктури, відновлюваної енергетики, агробізнесу та фармацевтики. Підтримка малих і середніх підприємств також залишається для банку одним із стратегічних пріоритетів в Україні», — повідомили в ЄБРР.

Зокрема, в 2019 році ЄБРР надав малому і середньому бізнесу пряме фінансування в розмірі майже 23 млн євро (в рамках програми EU4Business), також майже 1,3 млн євро було мобілізовано в рамках 160 консалтингових проектів для МСБ.

ЄБРР також згадав 149 млн євро інвестицій в українські мережі електропередач та кредити для агробізнесу (компаній Луї Дрейфус Коммодітіз, Кернел та Нива), участь у випусках облігацій Нафтогазу й Укрзалізниці.

Раніше повідомлялося, що Кабмін підписав угоду з ЄБРР і Європейським інвестиційним банком на 900 млн євро на будівництво і реконструкцію 340 км доріг у п’яти областях України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X