Про що говорять банкіри. Топменеджери найбільших банків — про те, як пережити коронакризу, вести бізнес далі та кого кредитувати

10 квітня 2021, 09:09
НВ Преміум

Топменеджери великих й інноваційних банків, що працюють в Україні, пояснюють для журналу НВ, завдяки чому система успішно проходить через кризові часи, і прогнозують, що чекає на вітчизняні фінустанови через п’ять років.

У країнські банкіри — люди, які були свідками багато чого. За останні 10 років вони пережили штучну підтримку курсу гривні, потім її різку девальвацію, банкопад і посилення вимог до капіталу. І навчилися працювати у настільки волатильному середовищі, що пандемія COVID-19 не застала їх зненацька.

Відео дня

Вже другий рік вітчизняні банки залишаються оплотом надійності економіки країни, заслуговуючи схвальні відгуки як міжнародних фінансових організацій, так і рейтингових кредитних агентств — як-от S&P або Fitch.

Аби зрозуміти, завядки чому настільки впевнено почувається банківська галузь і що чекає на неї у майбутньому, НВ поставив три запитання п’ятьом провідним банкірам країни:

1. Що робить український банківський сектор стійким до кризових явищ — довіра населення, регуляторна політика НБУ, правильна оцінка ризиків, стабільна гривня або щось ще?

2. Від яких секторів економіки, компаній, категорій підприємців і громадян очікувати попиту на кредити цьогоріч?

3. Як змінюватимуться бізнес-моделі українських банків у найближчі п’ять років?

Нижче — їхні відповіді.

«Головна риса успішного бізнесу в наш час — уміння швидко пристосовуватися до змін»

Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку

Сергій Наумов (Фото: НВ)
Сергій Наумов / Фото: НВ

1. Не можна виділити один фактор, який визначив стійкість української банківської системи під час нинішньої кризи. Важливу роль відіграла і макроекономічна стабільність, і уроки, які банки отримали під час попередніх криз та імплементували в політику з управління ризиками. Все загалом і забезпечило довіру населення до банківської системи.

Останнім часом не було ніяких ситуацій, які могли б похитнути його. Якраз на початку карантину навесні минулого року з’явилися певні сигнали нервозності населення — через транспортні обмеження виник дефіцит готівкової валюти. Однак регулятор і учасники ринку оперативно спрацювали, валюту завезли, всі вклади видавали без затримок — і ситуація заспокоїлася.

Показати ще новини
Радіо НВ
X