Не виходячи з кімнати. Як українці можуть заробити на торгівлі акціями та облігаціями, і хто сьогодні надає такі послуги
Від двох до чотирьох мільйонів українців можуть стати інвесторами в акції та інші цінні папери глобального фондового ринку протягом п’яти років.
Про те, які інструменти для інвестування доступні їм вже сьогодні, у колонці для НВ Бізнес пише Артем Щербина, керуючий активами Concorde Capital.
«Явний тренд на активізацію роздрібного інвестора відродив інтерес великих гравців на українському фінансовому ринку до фондових активів. За розробку рішень для торгівлі акціями взялися такі бренди, як monobank, Альфа Банк та Dragon Capital через покупку онлайн супермаркету Treeum та платформи Wotan. Послуги для приватних інвесторів відкрили Concorde Capital та OTP Банк, розширили лінійку інструментів ICU та HUG’S. Очікується вихід ще низки невеликих банків та фінтех-компаній, орієнтованих на розробку програмного забезпечення для автоматизації роботи нових торгових платформ та брокерів», — пише експерт.
На його думку, у рамках пропозицій українських компаній щодо інвестування у цінні папери можна виділити кілька підходів:
Купівля фондів акцій — лідерами виступають інвесткомпанія ICU та OTP Банк, які спеціалізується на пенсійних фондах; також очікується вихід нового гравця Green Candle.
Купівля акцій зарубіжних компаній на українських біржах — тут активізувався Альфа Банк, який додав у свій додаток можливість покупки акцій, а Green Candle виступає маркетмейкером з деяких паперів на біржі. Також готується вийти на ринок додаток Multi Invest (від Treeum), де буде зібрано широкий функціонал доступу роздрібного інвестора на внутрішній та зарубіжний ринки.
Купівля акцій на закордонних біржах — у цьому сегменті українці можуть відкрити торговий рахунок за кордоном самостійно та переказати гроші в межах 200 тис. євро на рік (е-ліміт НБУ); або стати клієнтом низки компаній: Freedom Finance, HUG’S, OTP банк, очікуються Monobank та Multi Invest.
Довірче управління активами на особистих торгових рахунках за кордоном — у цьому сегменті інвестиційні компанії працюють, як правило, з забезпеченими клієнтами, які готові інвестувати від $200 тис. Серед представників: ТАСкомбанк, Blackshield Capital, Concorde Capital.
Приватні інвестиційні бутики або офіси family — такі персоналізовані інвестиційні радники можуть дозволити собі учасники рейтингу Forbes 100.
«Ряд гравців планує надавати максимально дешевий і доступний спосіб інвестування в цінні папери, націлюючись на середній чек у $100. Так званий retail сегмент. При інвестуванні від $5 тис. йде перехід на affluent клієнтів. При стартовому капіталі від $200 тис. можна говорити про High Net Worth Individuals (HNWI) інвесторів. Понад $1 млн це клієнти Ultra High Net Worth за українськими мірками», — пише Щербина.
Повну версію колонки Від $100 до $1 млн читайте тут.