Непублічні подробиці. Що українська влада розповіла про себе інвесторам, які купили євробонди більше ніж на мільярд доларів
Український Мінфін днями розмістив євробонди на $1,25 млрд під 6,875%. НВ Бізнес з’ясував, що уряд пообіцяв іноземним інвесторам, які вклалися в нову порцію українського держборгу
Міністерство фінансів України на тлі кремлівських заяв про те, що Росія відводить свої війська від кордонів держави, вирішило вийти на зовнішні ринки запозичень.
«Після зниження градуса напруги на Донбасі прибутковості українських єврооблігацій істотно знизилися, і по суті для України відкрилося вікно можливостей для нового випуску, яким Мінфін успішно скористався. А як буде розвиватися ситуація на ринках і з кредитами МВФ поки невідомо, тому влітку умови можуть бути краще і гірше. Рішення залучити частину потреби зараз було абсолютно вірним», — прокоментував НВ Бізнес старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович.
Організаторами розміщення виступили BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs International і JP Morgan. Гроші використають для фінансування передбачених у держбюджеті видатків.
В результаті розміщення Мінфін зміг поповнити казну на $1,25 млрд під 6,875%. Раніше повідомлялося, що орієнтир прибутковості був на рівні 7%. У Мінфіні очікують, що цьому випуску буде присвоєно рейтинг В агентствами Standard&Poor's і Fitch. Розрахунки за новим випуску повинні відбутися 30 квітня 2021 року.
Поточна прибутковість набагато вища, ніж останнє розміщення євробондів на $600 млн під 6,2% на початку грудня 2020 року. Але і нижча, ніж розміщення під 7,253% на $2 млрд з прибутковістю 7,253% наприкінці червня минулого року, після звільнення Якова Смолія з посади голови Нацбанку України.
За словами керівника аналітичного департаменту Concorde Capital Олександра Паращія, якщо порівнювати країни за недавнім розміщенням паперів зі схожими рейтингами, то умови українських бондів відповідають ринку. «Розміщення 10-річних облігацій Єгипту (у якого рейтинг від двох з трьох агентств тільки на одну позицію вище України) пройшли по 5,88%. Водночас розміщення 8-річних паперів Гани (рейтинг від одного з трьох агентств на одну позицію нижче України) відбулося за ставкою 7,75%. Приблизно за такими ж ставками торгуються міжнародні облігації з погашенням у 2028 і 2032 роках (6,82% і 6,93% на вчора, відповідно)», — сказав експерт НВ Бізнес.
Це перший випуск євробондів України в 2021 році. «Завдяки цій транзакції, Міністерство фінансів виконує нинішній план державних зовнішніх запозичень, більшу частину якого ми розраховуємо виконати за рахунок пільгового фінансування від міжнародних партнерів. Ми продовжимо здійснювати зважену боргову політику, спрямовану на максимальне збільшення обсягу пільгового фінансування і запозичень у національній валюті», — сказав міністр фінансів Сергій Марченко.
Раніше Марченко зазначав, що держбюджетом 2021 передбачені зовнішні запозичення на суму 180 млрд грн.
Журналіст НВ Бізнес зміг ознайомитися зі змістом конфіденційної презентації, яку Мінфін надав іноземним інвесторам, щоб ті купили євробонди України.