Любителі платити смартфонами. За рік безконтактні оплати з картами Mastercard в Україні виросли практично вдвічі

17 грудня 2020, 20:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україна не перший рік знаходиться серед світових лідерів за кількістю NFC-транзакцій, а смартфони для платежів використовують 60% українців.

Україна займає позиції одного зі світових лідерів за безконтактними платежами гаджетами з оцифрованими в них картами. Про це в інтерв'ю НВ Бізнес розповіла гендиректором Mastercard в Україні та Молдові Інга Андрєєва.

Відео дня

Згідно зі статистикою Нацбанку, обсяг безготівкових транзакцій за три квартали цього року перевищив минулорічний показник на більш ніж 20%, говорить Андрєєва.

«За нашими картками ми бачимо, що безконтактні оплати за рік зросли майже в два рази. Сім з десяти оплат за картками Mastercard в фізичному ритейлі - вже безконтактні. При цьому вже кожна друга безконтактна оплата сьогодні відбувається гаджетами з NFC, якщо точніше - це 46%. І зростання становить приблизно 2,5 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Українці люблять платити телефонами, годинами, браслетами" , - додала глава Mastercard.

60% українців використовує смартфони для платежів. Також Україна входить в список лідерів серед європейських країн за кількістю транзакцій ношеними пристроями. За словами Андрєєвої, за кількістю NFC-транзакцій Україна не перший рік знаходиться в числі світових лідерів.

При цьому, в загальній кількості безконтактних операцій NFC-транзакції в Україні займають 46%. У Нідерландів цей показник 28%, у Польщі - 13%, у Бельгії - 6%.

«Чому так? Інфраструктура і сам картковий бізнес почали в Україні розвиватися пізніше, ніж на інших європейських ринках. При цьому в Україні відбулося "діджитал-стрибок": ми відразу закуповували новіше обладнання, без спадщини старих POS-терміналів, і активно розвивали нові технології», - додала Андрєєва.

На сьогодні, близько 90% POS-терміналів в Україні приймають безконтактну оплату.

Повну версію інтерв'ю НВ Бізнес з главою Mastercard в Україні та Молдові Інгою Андрєєвої читайте за посиланням.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X