По стопах B2BJewelry. Нацрегулятор застеріг від інвестицій в проєкт Exlimite

1 червня 2020, 15:12

НКЦПФР застерігає українців від інвестицій в проєкт Exlimite, який за твердженням регулятора є лаві. У Нацкомісії зазначають, що проєкт працює за схожою з B2B Jewelry програмою.

Українських інвесторів застерегли від участі в проекті Exlimited, який може мати на меті незаконне заволодіння коштами інвесторів. Подібне попередження випустила Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відео дня

«Даний скам проект, виходячи з публічної інформації, спеціалізується на акумуляції коштів приватних інвесторів для реалізації перспективних стартапів в області б'юті-технологій, мобільної медицини, кіберспорту, альтернативної їжі та інших напрямків», - йдеться в повідомленні регулятора.

Проєкт Exlimited пропонує інвестувати кошти з подальшим щоденним отриманням високого відсотка інвестиційного прибутку від 0,4% до 1,5% щодня). Таким чином, клієнт оформляє безстроковий депозит, який можна повернути в будь-який момент, однак не в повному розмірі. Відзначається, що проєкт Exlimited залучає кошти як в національних, так і в криптовалюті.

Крім того, Exlimited анонсує продаж подарункових сертифікатів, які мають ознаки облігацій (боргових цінних паперів). Для реєстрації випуску таких «сертифікатів» проєкт повинен звернутися до НКЦПФР до початку продажів паперів інвесторам, але на цей час це зроблено не було.

Відзначається, що відповідну діяльність на території України можуть здійснювати виключно зареєстровані і мають відповідні ліцензії банки і кредитні спілки.

У Нацкомісії підкреслили, що Exlimited має схожу на B2B Jewelry реферальну програму: інвестор отримує додатковий прибуток за кожного нового залученого ним учасника. Також зазначається, що на YouTube проєкт рекламують ті ж блогери, які раніше закликали інвестувати в B2B Jewelry. Реклама Exlimited з'явилася і в спільнотах вкладників B2BJewelry в соцмережах.

Exlimited називає себе проєктом з 20-річним досвідом на ринку, однак перші згадки в мережі про цю компанію датовані закінченням березня 2020 року, відзначили в НКЦПФР. Також не називається ні один з «28 міжнародних проєктів», які нібито були реалізовані цією компанією.

Проєкт залучає інвестиції громадян України на підставі виданої в Гонконзі ліцензії від 2007 року. Розміщена на сайті проєкт ліцензія була видана нібито після проведення ребрендингу бізнесу. В НКЦПФР підкреслюють - в мережі поширена практика, коли шахраї підробляють опубліковані ліцензії невідомих приватних компаній.

Відзначається також, що на сайті компанії відсутні контактні дані: ні адреси офісу, ні телефону. Зв'язатися з компанією інвесторам пропонують через месенджери, електронну пошту та форму зворотного зв'язку.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X