Як роботи допомагають банкам працювати на ринках країн, що розвиваються

8 серпня 2019, 14:58

Банки не завжди можуть дозволити собі наймати аналітиків для роботи в країнах, що розвиваються, хоча це чи не єдине місце, де зараз можна отримати хорошу дохідність. Їм допомагають роботи.

Про це пише Bloomberg.

В якості прикладу агентство розповіло про ситуацію з обговоренням в Бразилії суперечливої пенсійної системи, яке тривало кілька місяців. Робот, розроблений технологічним стартапом Arkera, відстежував заяви в місцевій пресі та на офіційних сайтах всіх членів бразильського парламенту (в Палаті депутатів Національного конгресу Бразилії їх 513). На основі аналізу цих заяв алгоритм передбачав ймовірність прийняття законопроекту. За кілька тижнів до голосування робот зумів зробити дуже точний висновок про те, яким буде результат. Завядки цьому клієнти хедж-фондів в Нью-Йорку і Лондоні змогли в травні купити бразильський реал за найнижчим курсом за останні вісім місяців. Пізніше бразильська нацвалюта подорожчала більш ніж на 8%.

Відео дня

Bloomberg відзначає, що такі інновації перевернуть ринок досліджень.

«У Twitter занадто багато людей, яких потрібно відстежувати, занадто багато веб-сайтів, занадто багато статей. Це дуже дорога проблема, і всі з нею стикаються», - каже 48-річний співзасновник Arkera Нав Гупта.

За його словами, програмне забезпечення компанії може обробляти стільки ж інформації, скільки тисяча людей-аналітиків. Arkera в минулому році залучила $4,9 млн. У компанію, зокрема, інвестував Алан Ховард з хедж-фонду Brevan Howard Asset Management.

Однією з причин того, що автоматизація досліджень набирає популярності, є те, що банки урізують витрати на них. Тільки у Великобританії в минулому році суми, що виділяються на дослідження, знизилися на 30%. Це означає, що банкам стає дедалі важче дозволяти собі наймати аналітиків в країнах, що розвиваються.

Показати ще новини
Радіо НВ
X