Як курс гривні відреагував на передачу влади від Порошенка до Зеленському
НВ Бізнес дізнався у банкірів, як валютний ринок України відреагував на передачу влади і гучні заяви вже нового президента Зеленського
Вчора після інавгурації Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну раду, запропонував звільнитися Кабміну, зажадав прийняти закон про зняття недоторканності з нардепів і повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.
У цей день курс гривні зміцнився. З ранку торги почалися з курсу 26,32 грн / $, а до обіду долар торгувався на 15 копійок нижче.
«Ринок відреагував спокійно, оскільки влада передана і прийнята спокійно, без політичних хвилювань. У ході торгів котирування навіть трохи зміцнилися, що пов’язано з превалюванням валюти на ринку», — розповіла директор блоку ринку капіталу Альфа-Банку Україна Тетяна Попович. За її словами, сьогодні ймовірно, знову активізуються нерезиденти з вкладеннями в ОВДП.
Контекст
З початку року портфель українських ОВДП нерезидентів збільшився в 5,7 рази, досягнувши 36 млрд грн або $ 1,38 млрд. Приток іноземних інвестицій зміцнює курс нацвалюти.
Як повідомляв НВ Бізнес, інвестбанк Morgan Stanley прогнозує, що вартість боргів України до кінця року знизиться до 16%. А облікова ставка НБУ в 2020 році знизиться до 14%.
Значною мірою причиною зростання курсу гривні є оплата квартальних податків, вважає головний скарбник Altbank Наталія Стельмах. Вчора, за її словами, якраз був останній день для внесення підприємствами оплати квартального податку на прибуток, а також єдиного соціального внеску і ПДВ. «Для цього їм потрібно значний ресурс, який вони акумулюють за рахунок продажу валютної виручки або ж просто зменшивши покупку валюти», — сказала казначей.