Закон про КІК вступає в силу. Чи варто закривати компанію на Кіпрі і як зберегти низькі податки

11 вересня 2021, 06:30

Міжнародні ініціативи по боротьбі з розмиванням податкової бази зробили Кіпр менш бажаною юрисдикцією для бізнесу. Що робити українським підприємцям, які хочуть платити податки на Кіпрі після вступу в силу закону про КІК.

Як зберегти можливість платити податки за кіпрською ставкою після вступу в силу закону про контрольованих іноземних компаніях (КІК) в 2022 році.

Про це в колонці для НВ Бізнес написав фінансист, керуючий активами 1st Family Office Василь Матій.

Відео дня

Він зазначив, що бізнесмени можуть зберегти для себе кіпрські переваги. Правла для цього тепер доведеться не реєструвати компанію на острові, а стати податковим резидентом Кіпру.

«Податкова резидентність визначає, якій державі ви повинні платити податки як фізична особа. Кожна країна встановлює свої правила і ставки оподаткування, а також може визначати доходи, з яких податки не стягувати», - зазначив Матій.

Переваги, якими можуть користуватися податкові резиденти Кіпру:

  • прогресивна ставка податку на доходи фізосіб, від 0% (Річний дохід до 19,5 євро) до 35% (Річний дохід понад 60 тис. Євро);
  • відсутність податків на дивіденди, на приріст капіталу і на деякі інші види доходів;
  • відсутність обов'язку сплачувати місцевий податок на потреби оборони (за умови, що у вас доміцілія на Кіпрі, тобто не народилися в країні і не були її податковим резидентом 17 років протягом 20 річного періоду).

Також серед перерахованих плюсів податкового резидентства Кіпру експерт назвав обов'язки звітувати про кіках в Україні і платити податки з їх доходу.

Як стати податковим резидентом на Кіпрі

Є два способи стати податковим резидентом Кіпр. У першому випадку потрібно проживати в країні протягом 183 днів в податковому році і розірвати зв'язки з Україною як країною колишнього податкового резидентства. Останнє необхідно, щоб уникнути ситуації, коли на доходи претендують податкові служби двох країн.

Другий, спрощений, спосіб був представлений в 2017 році. Ця процедура називається «правило 60 днів» і вимагає дотримання наступних умов:

  • проживати на Кіпрі мінімум 60 днів в податковому році;
  • проживати в жодній іншій країні протягом періоду, який сукупно перевищує 183 днів;
  • не вважатись за податкового резидента жодної іншої країни;
  • мати у власності або орендувати житлову нерухомість на Кіпрі і мати інший зв'язок з Кіпром - вести бізнес на острові, працювати або бути директором кіпрської компанії.

Повну версію колонки можна прочитати за цим посиланням.

Нагадаємо, що на початку цього року Кіпр вирішив не відновлювати програму «золотих паспортів». Вона була припинена в листопаді 2020 року на тлі корупційного скандалу після розслідування журналістів Al Jazeera.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X