Webmoney, Яндекс.Гроші, QIWI Wallet і Wallet one під забороною – НБУ

7 листопада 2016, 17:59
Національний банк України (НБУ) нагадав банкам та учасникам платіжного ринку про заборону надання послуг з використанням електронних грошей торгових марок Webmoney, Яндекс.Гроші, QIWI Wallet і Wallet one у зв'язку з відсутністю узгоджених з Нацбанком правил їх використання

Про це нбу повідомив у телеграмі, направленій банкам, передає Інтерфакс-Україна.

"У зв'язку з тим, що правила використання електронних грошей зазначених вище торгових марок НБУ не узгоджувалися, надання послуг з використанням цих торгових марок користувачам заборонено", - йдеться в документі.

Відео дня

Зазначається, що за результатами моніторингу НБУ виявив факти надання користувачам послуг з поповнення електронних гаманців Webmoney, Яндекс.Гроші, QIWI Wallet і Wallet one.

При цьому НБУ підкреслив, що згідно із законом, випуск електронних грошей може здійснювати виключно банк, попередньо погодивши з регулятором правила їх використання.

Відповідно до постанови правління НБУ, емітент, оператор, агенти, торговці і користувачі мають право на здійснення операцій з електронними грошима також лише за узгодженими з Нацбанком правилами.

НБУ уточнив, що правила внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney.UA узгоджені, проте вони не містять правила використання електронних грошей.

Нацбанк зобов'язав небанківські установи, які є платіжними організаціями платіжних систем, повідомити своїх учасників про заборону.

Нагадаємо, що станом на 1 липня 2016 року в обігу перебувало електронних грошей на 39 млн грн, що майже вдвічі перевищує показник за аналогічний період 2015 року (21,6 млн грн). Загальна сума операцій, на яку користувачі "електронних гаманців" здійснили операції з метою оплати товарів, робіт або послуг склала 1,8 млрд грн, що в 1,6 рази перевищує аналогічний показник 2015 року (1,1 млрд грн).

Найбільшими емітентами у січні-червні, зокрема, стали Альфа-Банк (система електронних грошей Maxi) – на 14,9 млн грн (за аналогічний період минулого року – 4,7 млн грн), Фідобанк (Monexy) - на 11,9 млн грн (за аналогічний період минулого року – 7,2 млн грн), НБУ (Простір) – 2,3 млн грн (за аналогічний період минулого року – 0,2 млн грн).

Показати ще новини
Радіо NV
X