Українські ВВП-варранти скоро подорожчають. Виплати за ними можуть скласти мало не 35% від номіналу — аналітик

17 квітня 2020, 14:03

Українські ВВП-варранти зараз набувають привабливості, оскільки найбільшу віддачу за ними можна отримати в період високої волатильності реального ВВП.

Про це керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій сказав під час онлайн-семінару Cbonds Congress в четвер, повідомляється на сторінці агентства в Telegram.

Відео дня

"Якби в України ВВП зростав на 3% в цьому році і на 3% в наступному, виплатили б 0, а якщо у нас ВВП впаде на 5% в цьому році і виросте на 6% в наступному році, то виплати за варрантами можуть скласти мало не 35% від номіналу. Чим більшим буде відновлення економіки після коронавірусу, тим більшим буде розмір виплат", - зазначив він.

На думку аналітика, ставки за євробондами України виглядають сьогодні дуже привабливо на тлі пандемії і в умовах того, що у багатьох країн зараз виникли проблеми з доступом до зовнішнього фінансування.

"Є країни, які пропонують вищі ставки: Гана, Нігерія, Таджикистан, але можна відзначити, що вони потрапили в список так званих найбідніших країн, за якими і МВФ, і Світовий банк рекомендують прямо йти і домовитися з кредиторами щодо реструктуризації боргу", - сказав Паращій.

Він додав, що як тільки вирішиться питання з МВФ, українські бонди матимуть досить великий попит на міжнародному ринку, і "буде хороше зростання ціни".

Раніше повідомлялося, що Рада, вносячи зміни до держбюджету-2020 року, дала Мінфіну право здійснювати операції з ВВП-варантами, включаючи їх обмін, випуск, купівлю, викуп та продаж. Одним з джерел для здійснення таких угод можуть бути держпозики понад обсяги, встановлені в державному бюджеті.

Показати ще новини
Радіо NV
X