Вихід по бартеру. Російський ВТБ хоче обміняти європейську «доньку» на російські активи Райффайзен — ЗМІ

8 вересня 2022, 09:53
ВТБ (Фото:Valentin Ogerenko / Reuters)

ВТБ (Фото:Valentin Ogerenko / Reuters)

Підсанкційний російський банк ВТБ банк хоче обміняти свою дочку на російські активи Райффайзен. Вирішальне слово за ЄЦБ.

Керівництво підсанкційного російського ВТБ веде переговори щодо обміну активів свого дочірнього банку VTB Bank Europe на російські активи Raiffeisen Bank International.

Про це пише Frank Media з посиланням на два джерела, знайомі з подробицями переговорів.

Відео дня

Російський банк намагається отримати дозвіл Європейського Центробанку на цю угоду. Це не перша спроба керівництва ВТБ нівелювати втрати від санкційного блокування активів.

Повідомляється, що влітку ВТБ вже намагався провернути схожий обмін із UniCredit Group.

За словами джерел видання, пропозиція російського банку полягала в тому, щоб обміняти VTB Bank Europe на Юнікредитбанк і пул кредитів, виданих російським компаніям з материнського балансу групи. Вона не була підтримана європейською фінансовою владою, зокрема ЄЦБ.

Як пише видання, обсяг заморожених активів ВТБ оцінюється приблизно в 600 млрд. рублів ( При цьому активи VTB Bank Europe становили раніше майже 8 млрд. євро). Водночас зазначається, що європейські регулятори скоріше згодні, щоб банки нагляду втратили активи в Росії, ніж на такий обмін.

Нагадаємо, що 24 лютого президент США Джо Байден у ході відеозвернення оголосив про нові санкції проти Росії за повномасштабний напад на Україну. Санкції були введені проти найбільших російських банків, у тому числі Сбербанку та ВТБ.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X