Всі основні банки в Україні почнуть співпрацювати з криптобіржами — Платонова
В Україні відбудеться різке зростання кількості легальних операцій з криптовалютами, коли Національний банк дасть «зелене світло».
Про це сказала в інтерв'ю порталу Мінфін Віра Платонова, старший віце-президент і регіональний менеджер Visa в Україні, Грузії, країнах СНД і Південно-Східної Європи.
Вона зазначила, що станом на кінець літа Visa працювала з 54 криптокомпаніями, що дозволяють витрачати цифрові валюти на споживчі цілі, однак лише в тих країнах, де це дозволено законодавчо.
«В Україні вже підписали закон, і ми плануємо зайти в країну з усіма технологіями по темі крипти. Коли Нацбанк дасть „зелене світло“, у основних гравців з’явиться можливість увійти в Україну, а у банків — широко працювати з криптовалютами. Я очікую геометричного зростання кількості легальних операцій з криптовалютами. Напевно, всі основні банки на ринку почнуть так чи інакше співпрацювати з криптобіржами. Також в рази покращиться клієнтський досвід з купівлі/продажу криптовалюти і розрахунки цифровими грошима», — прогнозує Платонова.
Вона сумнівається, що криптовалюта стане масовим засобом платежу, «тому що це не дуже ліквідний актив».
«У той же час Visa співпрацює з низкою глобальних організацій і урядів з питань розвитку та впровадження цифрових валют. Також ми працюємо з центробанками країн, які вивчають перспективи впровадження CBDC (цифрових валют центральних банків)», — сказала Платонова.
Нагадаємо, що Верховна Рада 8 вересня ухвалила в другому читанні і в цілому закон про криптоактиви. За проголосувало 276 депутатів. У законопроєкті зазначено, що «віртуальні активи є нематеріальним благом, особливості обігу якого визначаються Цивільним кодексом України та цим законом». Вони можуть бути незабезпеченими або забезпеченими. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що щоденний оборот віртуальних активів в Україні становить 1 млрд грн, однак він знаходиться в тіні. Всього в світі криптоактиви вже легалізували три країни: Німеччина, Люксембург та Сінгапур. За словами Федорова, запустити в Україні ринок віртуальних активів стане можливо після внесення змін до Податкового кодексу. Відповідний законопроект розробляється.