НБУ дозволили створити реєстр боржників

6 лютого 2018, 17:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Верховна Рада України (ВРУ) прийняла закон про створення і ведення кредитного реєстру Національного банку України (НБУ) і удосконалення процесів управління кредитними реєстрами банків (№7114-д).

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, за законопроект проголосували 226 народних депутатів.

Також зазначається, що прийняття даного закону є однією з умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом і Європейським Союзом.

Відео дня

Нагадаємо, 16 листопада Верховна Рада прийняла за основу законопроект про створення в Україні централізованого кредитного реєстру, що дозволить поліпшити рівень оцінки кредитних ризиків банків з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів.

За даними НБУ, на початок жовтня 2017 року частка поганих кредитів в кредитному портфелі українських банків становила 56,4% (або 47,5% без урахування найбільшого Приватбанку, який належить державі). При цьому у Приватбанку вона становить 85,9%, у інших держбанків - 59,3%.

Пізніше у НБУ заявляли про намір запустити пілотний проект по врегулюванню проблемної заборгованості у банках до кінця 2017 року.

У грудні директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук повідомляв, що НБУ приступить до створення кредитного реєстру ще до прийняття відповідного закону.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X