Фонд гарантування вкладів розпочав виплати вкладникам банку Січ

6 вересня, 16:53
Банк Січ визнали неплатоспроможним на початку серпня (Фото:Банк Січ via Facebook)

Банк Січ визнали неплатоспроможним на початку серпня (Фото:Банк Січ via Facebook)

Фонд гарантування вкладів фізосіб почав виплати вкладникам банку Січ, який визнали неплатоспроможним на початку серпня.

Фонд гарантування вкладів фізосіб з 6 вересня розпочав виплату гарантованого відшкодування вкладникам банку Січ.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.

Відео дня

Фонд розпочав виплати відшкодування за договорами вкладів, термін дії за якими закінчився до 9 серпня та за договорами банківського рахунку.

Вкладники банку отримають гарантоване відшкодування за вкладами у 100% розмірі, включаючи відсотки, нараховані на кінець дня 9 серпня.

Вказується, що для отримання коштів вкладники можуть звернутися з документом, що засвідчує особу, та ідентифікаційним номером до банків-агентів Фонду: Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Кредобанк, Правекс Банк, Альфа Банк, ПУМБ, ТАСкомбанк, Ідея Банк, банк Південний, а також Універсал банк або віддалено через ПриватБанк, Укргазбанк, ПУМБ та банк Південний.

Раніше повідомлялося, що Фонд гарантування ввів тимчасову адміністрацію до Банку Січ, який був визнаний неплатоспроможним.

Нагадаємо, що 9 серпня правління Національного банку України ухвалило рішення віднести Банк Січ до категорії неплатоспроможних. Рішення прийнято у зв'язку з невиконанням банком у встановлений договором термін своїх зобов'язань перед НБУ щодо кредитів рефінансування через нестачу коштів.

У травні 2021 року Антимонопольний комітет дозволив близькому до Дмитра Фірташа бізнесменові Денису Горбуненку купити Банк Січ.

Раніше, у 2019 році НБУ вже називав Горбуненка фактичним контролером банку.

Банк Січ також фігурував в історії із приватизацією готелю Дніпро у центрі Києва за 1,1 млрд грн. Компанія Смартленд, яка виграла аукціон на покупку готелю, перед сплатою коштів до держбюджету уклала кредитний договір з Банком Січ на умовах відкритої кредитної лінії на 1,05 млрд грн. Паралельно акціонери Банку Січ погодили залучення коштів Нацбанку за Генеральним кредитним договором на загальну суму 1,5 млрд. грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X