Україна і МВФ узгодили позиції сторін з ряду питань, переговори тривають — Мінфін
Україна та Міжнародний валютний фонд узгодили позиції щодо низки питань, зокрема, стосовно антикорупційної реформи, реформи корпоративного управління та питання незалежності НАБУ, заявили сьогодні в Мінфіні.
Міністр фінансів України Сергій Марченко відвідав Вашингтон з робочим візитом і провів низку зустрічей з представниками МВФ для обговорення подальшої співпраці.
Він, зокрема, зустрівся з директором Європейського департаменту Альфредом Камером, виконавчим директором МВФ Полом Гілберсом, главою місії МВФ в Україні Іванною Владковою Голлар, постійним представником МВФ в Україні Ваграмом Степаняном.
«Представники МВФ відзначили прогрес України в проведенні реформ, необхідних для продовження програми співпраці… Переговори дозволили узгодити позиції обох сторін з ряду питань, зокрема, щодо антикорупційної реформи, реформи корпоративного управління та питання незалежності НАБУ», — йдеться в заяві Мінфіну.
Марченко вважає, що Україна досягла значних результатів у виконанні структурних маяків МВФ. Він нагадав, що Верховна Рада нещодавно ухвалила низку законопроєктів, необхідних для продовження програми співпраці з МВФ.
«Економічна ситуація в країні покращується, але для забезпечення макроекономічної стабільності Україні надзвичайно важливо бути у програмі співпраці з МВФ», — заявив міністр.
Експерти МВФ відзначили, що рішення Конституційного Суду України призвели до відкату антикорупційних зусиль, що потребує відповідної реакції з боку української влади.
«Сторони домовились про тісну комунікацію та спільну роботу для можливості досягнення Staff level agreement у найближчий час», — додали в Мінфіні.
МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на суму близько $5 млрд із негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.
Віртуальна місія щодо першого перегляду програми stand-by закінчилася у середині лютого без рекомендації про виділення другого траншу. Голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман тоді заявив про необхідність більшого прогресу з боку України.
Аналітики J.P. Morgan прогнозують, що Україна отримає від МВФ $2,7 млрд до кінця 2021 року за рахунок додаткової емісії Фондом спеціальних прав запозичень. Експерти вважають, що президент і уряд України зацікавлені якнайшвидше виконати всі необхідні умови МВФ, щоб отримати транш до початку осені, коли буде обговорюватися бюджет на 2022 рік.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.