Україна веде переговори зі США та ЄС про випуск «мирних облігацій» для роздрібних інвесторів — Bloomberg

21 квітня, 17:25
Україна шукає способи залучити гроші на міжнародних ринках капіталу (Фото:НБУ / Flickr)

Україна шукає способи залучити гроші на міжнародних ринках капіталу (Фото:НБУ / Flickr)

Україна веде переговори з Європейським Союзом та США про випуск так званих «мирних облігацій» для роздрібних інвесторів, щоб допомогти профінансувати витрати на оборону та відновлення країни.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це пише Bloomberg із посиланням на джерело.

Європейська комісія запропонувала роль посередника, який здійснюватиме нагляд та схвалюватиме випуск нових облігацій, розповів співрозмовник агентства. За словами джерела, чиновники ЄС та України провели переговори щодо цього питання.

Відео дня

Представники української влади також обговорили це в США з Комісією з цінних паперів та бірж. Український уряд представляє міжнародна юридична фірма в США для розміщення зареєстрованих у SEC облігацій.

Подробиці про потенційний випуск поки що не відомі.

Аукціони з випуску військових облігацій на внутрішньому ринку допомогли Україні залучити суму, еквівалентну $1,5 млрд.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявляв, що у березні витрати держбюджету перевищили доходи приблизно на $2,7 млрд. Україна очікує, що через війну розрив збільшиться до $5-7 млрд на місяць у квітні та травні.

Міжнародні організації та уряди низки країн висловили готовність надати бюджетне фінансування на суму $10 млрд, з яких $3,4 млрд Україна отримала у березні.

Згідно з прогнозом МВФ, через розв'язану Росією війну дефіцит держбюджету України у 2022 році збільшиться до 17,8% ВВП із 4% ВВП у 2021 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X