Виводити активи з банку Київська Русь опівночі допомагала 86-річна жінка – Фонд гарантування вкладів

28 березня 2019, 16:07

Дії з ознаками шахрайства вчиняв не тільки топ-менеджмент банку Київська Русь, а й керівники окремих відділень

У схемі виведення активів з банку Київська Русь брала участь 86-річна жінка, яка стала власницею об’єкта нерухомості вартістю 42 млн грн. Про це заявила директор департаменту розслідування протиправних діянь Фонду гарантування фізичних осіб Катерина Мисник, повідомляє прес-служба Фонду.

Відео дня

"Під час реалізації схем виведення ліквідних активів з банку Київська Русь керівництвом фінустанови було здійснено продаж частини об’єкта нерухомості банку у Борисполі за ціною 42 млн грн. Покупцем виявилася 86-річна жінка, паспортні дані та ІПН якої використовувалися під час здійснення процедури купівлі-продажу, а реєстрація права власності на цей об’єкт відбулася майже опівночі за добу до запровадження тимчасової адміністрації. Розрахунок здійснювався коштами, які значилися на рахунку літньої жінки, але при цьому були предметом забезпечення за кредитними зобов’язаннями позичальника банку – ТОВ Компанія Вища школа реклами. За згодою банку ці гроші були виведені з-під застави та спрямовані на оплату майна. Наразі тривають судові процеси по визнанню цих угод нікчемними", - розповіла вона.

В цілому, виведення активів з банку Київська Русь через фіктивних чи підставних суб’єктів господарювання активно застосовувалося керівництвом банку, зокрема, шляхом їх кредитування. За цією схемою було видано кредитів на загальну суму 1,28 млрд грн, що складає приблизно третину кредитного портфеля банку, повідомили у ФГВФО.

Також у банку Київська Русь частина кредитів була видана під заставу цінних паперів, балансова вартість яких вказувалася на рівні 468 млн грн, а оціночна склала близько 0,1 млн грн. Сміттєві цінні папери були використанні для виведення коштів з банку та/або як застава, надана банку юридичними особами за кредитними договорами. Натомість з-під застави виводилось високоліквідне забезпечення у вигляді нерухомості та майнових прав.

"Суттєвої шкоди було завдано банку через виведення коштів з кореспондентського рахунку Meinl Bank Aktiengesellschaft (Австрія) – майже 1 млрд грн ($44 млн). У липні 2015 року після запровадження тимчасової адміністрації австрійський банк списав гроші банку в рахунок виконання зобов’язань та погашення боргу компанії-нерезидента, кінцевим бенефіціаром і фактичним власником якої був засновник банку - Віктор Братко", - зазначили у Фонді.

У ФГВФО наголосили, що дії з ознаками шахрайства вчиняв не тільки топ-менеджмент банку, а й керівники окремих відділень. Зокрема, директор та завідувач каси одного із відділень підробили документи на видачу готівкових карткових рахунків на близько 500 клієнтів. Таким чином, було викрадено 14 млн грн.

За цими фактами Фондом гарантування вкладів до правоохоронних органів спрямовано 107 заяв про здійснення кримінальних правопорушень на загальну суму збитків 3,29 млрд грн. За 66 заявами відкрито кримінальні провадження, одне з них з обвинувальним актом спрямовано до суду.

За результатами проведеної претензійно-позовної роботи Фондом було повернуто у власність банку Київська Русь кредитні активи на загальну суму 0,14 млрд грн, а також практично усі основні засоби, протиправно відчужені колишнім керівництвом банку.

20 березня 2015 року в банку Київська Русь на виконання рішення №61 виконавчої дирекції ФГВФО від 19 березня 2015 року було запроваджено тимчасову адміністрацію. З 17 липня 2015 року розпочато процедуру ліквідації банку. Балансова вартість активів "на папері" складала 5,63 млрд грн, ринкова вартість, за даними незалежних оцінювачів, - 1,34 млрд грн. При цьому сума затверджених акцептованих вимог кредиторів складає 5,38 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запланував продаж активів банків, що ліквідуються, на суму 10,37 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X