Вищий суд став на бік Суркісів у справі проти НБУ

21 листопада 2017, 09:49
Вищий адміністративний суд України підтвердив незаконність визнання футбольного клубу Динамо (Київ), що належить братам Григорію та Ігорю Суркісам, пов'язаною особою з націоналізованим Приватбанком

Про це йдеться в ухвалі суду від 16 листопада, передають Українські новини.

13 грудня 2016 року Національний банк визнав Динамо пов'язаною з Приватбанком особою.

Футбольний клуб звернувся до Окружного адміністративного суду з позовом до Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, тимчасового адміністратора Приватбанку та самого банку.

Відео дня

Позовні вимоги клубу полягали у визнанні незаконним рішення НБУ про пов'язаність, а також визнання незаконним наказу тимчасового адміністратора Приватбанку від 20 грудня 2015 року в частині зупинення/блокування/припинення видаткових операцій за рахунками клубу.

20 березня Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов Динамо в частині зазначених вимог.

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив з того, що НБУ не має права визначати зв'язаність осіб виключно на підставі положень ч. 1 ст. 52 закону Про банки та банківську діяльність без застосування ознак за характером відносин і за характером операцій.

Крім того, суд вважає, що керівник Динамо не відповідає ознакам пов'язаної з банком особи, а роздруківка з сайту телеканалу ТЕТ про структуру власності не є формою здійснення банківського нагляду.

Водночас відомості з Єдиного держреєстру юридичних осіб не містять даних про Ігоря Суркіса як власника частки ТРК ТЕТ.

27 червня апеляція НБУ та Фонду гарантування вкладів була відхилена.

16 листопада Вищий адміністративний суд залишив без змін рішення судів.

Нагадаємо, що 18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

У межах націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

17 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов'язаними з Приватбанком особами сім'ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб.

Суркіси, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України.

При цьому на початку листопада Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язав Приватбанк повернути сім'ї Суркісів 1 млрд грн, $266,2 тис. і €7,8 тис.

НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.

Показати ще новини
Радіо NV
X