Visa відмовилася гарантувати операції російських банків

28 вересня 2015, 11:27
422
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Visa відмовилася гарантувати операції російських банків - фото

Visa зняла з себе відповідальність за відмову обробляти операції, за які їй би довелося внести страховий депозит в Центробанк

Платіжна система Visa розіслала російським банкам листа з попередженням, що з 1 жовтня 2015 року перестане гарантувати обслуговування операцій по банківських картах, пише Комерсант

До 1 жовтня всі операції Visa на себе повинна перемкнути російська Національна система платіжних карт (НСПК), через яку повинні працювати російські банки. Проте перехід на російську систему поки не завершений.

Зараз частина трафіку, що надходить від банків НСПК, як і раніше схвалює Visa, розповіли виданню учасники ринку. У російській системі і в Visa повідомили, що йдеться про невелику клькість операцій. Завершити міграцію з Visa в НСПК вдасться не раніше, ніж через місяць, відзначили неназвані співрозмовники газети.

Відмовившись гарантувати обслуговування російських карт Visa зняла з себе відповідальність за відмову обробляти операції, за які їй би довелося внести страховий депозит в Центробанк.

За законом про національну платіжній системі Visa і MasterCard повинні перевести свої операції на НСПК. Якщо цього не станеться, то іноземні платіжні системи повинні внести на рахунок в ЦБ великий забезпечувальний внесок.

MasterCard перейшла на НСПК у березні 2015 року. Visa почала перехід пізніше, через що їй довелося внести в Центробанк 50 мільйонів доларів, які пізніше повернули.

Раніше Visa припинила обслуговування карт, виданих російськими банками в аннексованому Криму.

Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Сьогодні, 09:30

thumb img
Коли зникне Роттердам+ і до чого тут президент Зеленський, Ахметов і Коломойський
Фінанси

Сьогодні, 18:35

thumb img
Коломойський остаточно програв суди Нацбанку по заставному майну на 2,6 млрд грн
Економіка

Сьогодні, 21:49

thumb img
Адвокат Коломойського Богдан прокоментував своє призначення главою адміністрації Зеленського

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua