Visa відмовилася гарантувати операції російських банків

28 вересня 2015, 11:27
Платіжна система Visa розіслала російським банкам листа з попередженням, що з 1 жовтня 2015 року перестане гарантувати обслуговування операцій по банківських картах, пише Комерсант

До 1 жовтня всі операції Visa на себе повинна перемкнути російська Національна система платіжних карт (НСПК), через яку повинні працювати російські банки. Проте перехід на російську систему поки не завершений.

Відео дня

Зараз частина трафіку, що надходить від банків НСПК, як і раніше схвалює Visa, розповіли виданню учасники ринку. У російській системі і в Visa повідомили, що йдеться про невелику клькість операцій. Завершити міграцію з Visa в НСПК вдасться не раніше, ніж через місяць, відзначили неназвані співрозмовники газети.

Відмовившись гарантувати обслуговування російських карт Visa зняла з себе відповідальність за відмову обробляти операції, за які їй би довелося внести страховий депозит в Центробанк.

За законом про національну платіжній системі Visa і MasterCard повинні перевести свої операції на НСПК. Якщо цього не станеться, то іноземні платіжні системи повинні внести на рахунок в ЦБ великий забезпечувальний внесок.

MasterCard перейшла на НСПК у березні 2015 року. Visa почала перехід пізніше, через що їй довелося внести в Центробанк 50 мільйонів доларів, які пізніше повернули.

Раніше Visa припинила обслуговування карт, виданих російськими банками в аннексованому Криму.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X