Радник президента про відставку Смолія: Незамінних у нас точно немає

2 липня 2020, 21:53

Радник президента з економічних питань Олег Устенко вважає, що паніку, яка здійнялась через відставку глави Нацбанку Якова Смолія, подолати було досить легко.

Про це він заявив в ефірі телеканалу ДОМ.

«Та паніка, що зростає, яка була сьогодні з ранку, вона була досить легко збита тим, що вже є виконуючий обов’язки голови Національного банку — перший заступник голови Національного банку став до виконання обов’язків. Національний банк України вийшов з інтервенціями, до речі, не дуже значними — 100 млн доларів, і збив ту паніку, яка раптом почалася на ринку. Коригування ринку вже проходить», — заявив Устенко, коментуючи ситуацію на фінансовому ринку України.

Відео дня

Він додав, що незамінних немає.

«Роль будь-якої особистості в історії досить висока, але незамінних у нас точно немає. І тому я думаю, що Президент не буде витрачати час гравців ринку, перш за все, і експертів, і представників фінансового сектора, і досить швидко подасть нову кандидатуру на затвердження Верховної Ради», — додав Устенко.

Вчора Яків Смолій, який очолює НБУ з березня 2018 року, повідомив, що написав і подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення. Він заявив, що протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск.

В Офісі президента у відповідь заявили, що НБУ разом з урядом повинні продовжувати проводити зважену монетарну і фіскальну політики. Там також закликали позбавити політичного забарвлення дискусії щодо відставки голови Нацбанку. Сьогодні вранці Зеленський вніс до Ради проєкт постанови про звільнення Смолія.

У МВФ наголосили, що незалежність Національного банку є в центрі нової програми МВФ і повинна бути забезпечена наступником Смолія.

Через відставку голови НБУ Україна скасувала розміщення євробондів на $1,75 млрд. Крім того, курс гривні на міжбанківському валютному ринку на відкритті торгів помітно знизився.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X