Одразу вісім українських банків опинилися в зоні ризику - НБУ

4 жовтня 2018, 12:28

Вісім з 24 українських банків, що брали участь в оцінці якості активів і стрес-тестуванні Національного банку України (НБУ), потребують докапіталізації на загальну суму 6,1 млрд грн.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

"За результатами оцінки якості активів та стрес-тестування за базовим макроекономічним сценарієм на 2018 рік виявлено потребу у капіталі для восьми банків на загальну суму 6.1 млрд грн. Ці банки зобов’язані виконати програми капіталізації до кінця поточного року", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

При цьому під час стрес-тесту за несприятливим сценарієм, докапіталізації, до вказаних восьми, протребують ще п'ять банків. Загальна потреба в капіталі 13 банків за несприятливим сценарієм становить 42,1 млрд грн.

Для покриття потреби в капіталі за несприятливим сценарієм банки мають розробити і виконати до кінця 2019 року план реструктуризації. В межах відповідного плану допускаються заходи щодо поліпшення якості кредитного портфелю, реструктуризація кредитів (серед іншого відповідно до закону Про фінансову реструктуризацію, посилення застав, стягнення застав за проблемними кредитами, продаж непрофільних активів, оптимізація операційних витрат та інші заходи.

Як зазначила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, жоден державний банк не вимагає докапіталізації за базовим сценарієм. За негативним сценарієм, два з чотирьох держбанків не вимагають вжиття заходів. Інші два держбанки вимагають розробки плану реструктуризації, який зміг би поліпшити структуру балансу і структуру доходів на 17 млрд грн.

На зазначені 24 банки припадає понад 90% активів всього банківського сектора.

Крім цього, 56 невеликих банків проходили тільки оцінку якості активів. За підсумками оцінки у п'яти банків виявлена ​​необхідність в додатковому капіталі, в той же час три з них цю потребу закрили до кінця завершення діагностики активів. Інші два банки надали програму докапіталізації, яку НБУ має намір затвердити до кінця жовтня.

Рожкова також повідомила, що це не така вже суттєва сума, в порівнянні з 220 млрд грн за підсумками стрес-тестування в 2015 році, і вона абсолютно підйомна для банків.

Показати ще новини
Радіо NV
X