«Не надають кілька років». Мінфін не зможе отримати гарантії США для випуску бондів на $ 1 млрд

31 березня 2021, 16:35

Нова адміністрація Сполучених Штатів вивчає багато способів, як може розширити підтримку Україні, проте гарантії по єврооблігаціях США не пропонують вже кілька років.

Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявила економічна радниця посольства США в Україні Меган Боулдін.

«Сполучені Штати не пропонують такого виду гарантії вже кілька років», - зазначила Боулдін.

Відео дня

Також вона додала, що в України все ще є доступ до значних обсягів недорогого фінансування шляхом своїх угод з МВФ, Світовим банком та ЄС.

«Щоб отримувати це фінансування, Україні потрібно буде продовжувати ті реформи, які ми обговорювали щодо антикорупційних установ, судової влади, енергетичного сектора, земельної реформи, бюджету і центрального банку», - підкреслила вона.

Нагадаємо, що днем раніше міністр фінансів Сергій Марченко висловив надію, що зміна адміністрації в США дозволить підняти питання про виділення Сполученими Штатами в 2021 році нових гарантій по єврооблігаціях України на $1 млрд.

Нагадаємо, що 23 вересня 2016 року Україна розмістила п'ятирічні євробонди на $1 млрд під гарантії США за найнижчою в історії країни ставкою в 1,471%. Організатори розміщення - Citi, JP Morgan і Morgan Stanley.

Перед цим Україна і США в червні того ж року підписали угоду про надання країні третього траншу кредитних гарантій на $1 млрд. Ці кошти планували використати на соціальну підтримку найбільш вразливих верств населення.

Перший випуск п'ятирічних євробондів на $1 млрд під гарантії США Україна розмістила в травні 2014 року. Прибутковість тоді на 28 базисних пунктів перевищила прибутковість держоблігацій США і склала 1,844% річних.

У травні 2015 року, Україна знову розмістила п'ятирічні єврооблігації на $1 млрд під гарантії США з прибутковістю, що перевищує аналогічні американські держоблігації на 32 базисних пунктів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X