Верховний суд став на сторону платника податків у справі помилки при сплаті ЄСВ

23 листопада 2018, 08:10

Органи фіскальної служби не можуть розглядати як несплату податків з подальшим застосуванням штрафу випадки, коли платник податків помилково вказав неправильний номер рахунку при сплаті податків.

Таку правову позицію висловив Верховний суд, пише Укрінформ з посиланням на юридичний інтернет ресурс Протокол.

"Верховний суд зробив висновок про те, що здійснення помилки під час перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету в строк, встановлений пунктом 57.1 статті 57 ПК України, має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова. Відтак дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов'язання, не можуть бути підставою для застосування штрафів", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Ця позиція була сформована при розгляді касаційної скарги податкового органу, який вважав, що помилку з номером рахунку слід вважати несплатою податку.

У даній справі платник податків звернувся до суду першої інстанції, стверджуючи, що сплата суми єдиного внеску, виконана без порушень строків, хоча і на неправильний рахунок, насправді відбулася, оскільки кошти надійшли до державного бюджету. З такою позицією погодилися суди першої та апеляційної інстанцій.

Проте податковий орган з такими висновками не погодився та подав касаційну скаргу.

Верховний суд, розглянувши аргументи сторін, дійшов висновку, що допущена підприємством помилка не свідчить про несплату податку у визначений законодавством строк та не спричинила настання жодних негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету та держави в цілому.

Показати ще новини
Радіо НВ
X