Верховний Суд остаточно визнав ліквідацію банку Клименка законною

12 вересня 2018, 15:10

Верховний Суд підтвердив безпідставність вимог акціонера банку Юнісон до Національного банку України (НБУ).

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Так, Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу акціонера банку Юнісон компанії Мелігант Груп ЛТД на ухвалу Вищого адміністративного суду, якою рішення судів попередніх інстанцій про відмову у задоволенні позову залишено без змін.

Відео дня

”Таким чином суд найвищої інстанції поставив крапку у тривалій судовій тяганині, яка розпочалася ще в травні 2016 року в Окружному адміністративному суді міста Києва”, йдеться у повідомленні.

Тоді Мелігант Груп ЛТД у своєму позові просив суд скасувати рішення Нацбанку від про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Акціонеру банку відмовили у задоволенні позову.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач оскаржив його в апеляційному порядку, але і цей суд програв.

”Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду скаргу акціонера банку Юнісон було залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва – без змін. Таку ж ухвалу виніс й Вищий адміністративний суд України, куди позивач звернувся з касаційною скаргою”, пояснили в НБУ.

Згодом акціонер банку звернувся до суду найвищої інстанції. Ретельно дослідивши наявні у справі докази Верховний Суд дійшов висновку про відсутність будь-яких підстав для задоволення касаційної скарги.

Нагадаємо, що у кінці квітня 2016 року Національний банк України відніс банк Юнісон до категорії неплатоспроможних у зв'язку з непрозорою структурою власності.

На момент прийняття цього рішення акціонерами банку було 11 компаній, зареєстрованих у Республіці Кіпр, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше статутного капіталу фінустанови.

Акціонери банку тоді заявили, що не визнають претензії НБУ і будуть відстоювати свою позицію і права в судовому порядку, і неодноразово через суд забороняли ФГВФО починати ліквідацію фінустанови.

У червні цього року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав процедуру ліквідації банку.


За даними ЗМІ, контролювався сім'єю екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Також повідомлялося, що Клименко через офшорні компанії легалізував $788 млн. Так, військовий прокурор Анатолій Матіос пізніше заявляв, що вкрадені через злочинні схеми по податковим майданчикам державні кошти в сумі понад $788 млн були легалізовані Клименком і його співучасниками в європейських банках і перераховані на рахунки групи компаній Юнісон, медіа-холдингу Вести і двох компаній з управління активами, власниками яких була сім'я Клименка і які обслуговували сім'ю Януковича.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X