Верховний суд переніс слухання у справі про вклади Суркісів у ПриватБанку і законність bail-in
Перерву в слуханнях у справі про вклади Суркісів у ПриватБанку оголошено в зв’язку з необхідністю Генеральної прокуратури ознайомитися з матеріалами справи.
Велика палата Верховного суду оголосила перерву до 31 січня 2020 року в розгляді справи за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішення НБУ про визнання членів сім'ї Суркісів пов’язаними з ПриватБанком особами. Також сім'я Суркісів вимагає визнати недійсними договори обміну їхніх коштів на акції ПриватБанку (bail-in), передає кореспондент НВ Бізнес.
Повідомляється, що перерву оголошено у зв’язку з необхідністю Генеральної прокуратури ознайомитися з матеріалами справи.
Предмет суперечки: визнання протиправним та скасування рішення НБУ № 105 від
Нагадаємо, що Окружний адмінсуд Києва зобов’язав ПриватБанк повернути особисто сім'ї Суркісів 1,048 млрд грн, $266,2 тис. і 8 тис. євро.
Під час націоналізації ПриватБанку його зобов’язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) — емітентом єврооблігацій — підлягали процедурі bail-in і були примусово обмінені на акції додаткової емісії банку, які згодом були продані Мінфіну за менш ніж 1 грн.
В капітал було конвертовано три випуски єврооблігацій: на $175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $40 млн було погашено в серпні 2016- го, а також на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням в 2021 році.
Договори обміну зобов’язань (bail-in) на акції додаткової емісії ПриватБанку і наступні договори продажу акцій державі є технічною процедурою націоналізації банку. Якщо визнати договори bail-in недійсними, то фактично націоналізація була проведена на підставі неправомірних договорів.
Також рішення на користь Суркісів означатиме, що всі, хто був визнаний пов’язаною особою з банком, можуть оскаржити це, тоді держава ризикує втратити близько 29 млрд грн (сума bail-in).
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.