Верховна Рада відхилила законопроект зі списку МВФ

15 листопада 2016, 15:51
Верховна Рада відхилила законопроект про стимулювання кредитування (№4529), прийняття якого передбачалося меморандумом з Міжнародним валютним фондом (МВФ), передає Інтерфакс-Україна

Зазначається, що серед новацій законопроекту - посилення захисту прав банків при наданні в заставу нерухомості, побудованої без належних дозволів.

За словами заступника глави комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслана Демчака, в ході представлення документу в парламенті у вівторок, прийняття цього законодавчого акта, серед іншого, спрямоване на гармонізацію національного і міжнародного законодавства.

Відео дня

Фінансовий комітет парламенту пропонував прийняти законопроект №4529 за основу, але навіть пропозицію відправити його на доопрацювання змогло отримати підтримку лише 217 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

В ході обговорення законопроекту депутат Олександра Кужель (фракція Батьківщина) заявила, що він є розробкою банківського лобі.

"Він звужує права позичальників і невиправдано розширює права банків-кредиторів", - підкреслила вона.

У той же час, за оцінкою Кужель, законопроект суперечить 48-й, 17-й, 13-й і 22-ї директив ЄС.

Головне науково-експертне управління (ГНЕУ) пропонував парламенту направити законопроект на доопрацювання.

"Частина положень проекту не має безпосереднього відношення до стимулювання кредитування... В ньому вводиться дещо односторонній підхід до стимулювання кредитування, який полягає в наданні додаткових прав, насамперед, кредиторам. Однак при цьому не враховується, що для реального стимулювання кредитування не менш важлива і захист інтересів боржника", - наголошується у висновках ГНЕУ, текст яких оприлюднений на веб-сайті парламенту

Показати ще новини
Радіо NV
X