Верховна Рада приготувала радикальну податкову реформу на противагу Мінфіну

20 жовтня 2015, 22:23
14726
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Верховна рада внесе альтернативний урядовому проект податкової реформи - голова комітету

Завтра, 21 жовтня, до парламенту буде внесено альтернативний урядовому законопроект про податкову реформу, повідомила НВ голова парламентського комітету з питань податкової політики Ніна Южаніна

"Під законопроектом підписалися 160 депутатів, в основному від Блоку Петра Порошенка і Батьківщини", - говорить політик.

Завтра ж голова комітету має намір обговорити законопроект з постійним представником Міжнародного валютного фонду в Україні Жеромом Ваше.

"МВФ категорично заперечує можливість проведення ліберальної податкової реформи в Україні. І ставить під сумнів можливість виконання бюджету, побудованого на ліберальній податковій системі", - говорить Южаніна, додаючи, що постарається переконати фонд у необхідності провести таку реформу.

Раніше Ваше в інтерв'ю НВ сказав, що знизити тиск можна, але робити це потрібно так, щоб це не позначилося на доходах бюджету.

"А тут у держави дуже мало можливостей для маневру. Бюджет 2016 року і так буде досить складним. Бо вже не буде певних доходів. А витрати зростуть", - пояснював він.

Голова комітету розповіла також, що з 1 січня 2016 року згідно з уже прийнятими податками до ставки єдиного соціального внеску буде застосовуватися коефіцієнт 0,6, що в будь-якому випадку зменшить обсяг надходжень на 100 млрд грн.

"А значить нам у будь-якому випадку потрібно скорочувати видаткову частину бюджету і виводити бізнес з тіні. Ми від цього не втечемо. Так давайте проведемо вже один раз нормальну реформу і дійсно лібералізуємо умови ведення бізнесу", - заявила вона НВ.

Головні відмінності проекту податкової реформи комітету Верховної ради від проекту Мінфіну наступні:

- в альтернативному проекті податкового кодексу, підготовленому комітетом Верховної Ради, вводиться податок 15% на розподілений прибуток. Прибуток, що відправляється на реінвестування, податком зовсім не оподатковується. В проекті уряду передбачено оподатковування в 20% на весь отриманий прибуток.

- система спрощеного оподаткування в проекті комітету повністю зберігається для I і II груп підприємців (оборот - до 1,5 млн грн). Обсяг обороту підприємців, які належать до III групи знижується з 20 до 5 млн грн. У проекті Мінфіну III група ліквідується повністю, а I і II група об'єднуються.

- Державна фіскальна служба в проекті реформи парламентського комітету обмежується в правах і перетворюється на сервісну службу. Районні відділення перетворюються виключно в інформаційні центри з обслуговування платників податків. Обласні та міські відділення реформуються як аудиторські центри. ДФС буде демілітаризована, податкова міліція ліквідована.

- у проекті реформи парламентського комітету податок на доходи фізичних осіб становить 10%, у проекті Мінфіну 20%.

- парламентський комітет змінює систему електронного адміністрування ПДВ. Зокрема прибирається система передоплати, а також вводиться система онлайн-відшкодування ПДВ, коли черга на відшкодування є загальнодоступною та може бути в будь-який момент перевірена всіма бажаючими.

Южаніна вважає, що головний компенсатор в проекті реформи комітету повинен з'явитися за рахунок виходу бізнесу з тіні після лібералізації податкового режиму. При цьому вона відкидає звинувачення у популізмі.

"Популізм - це коли Кабмін і ДФС влаштували бізнесу нестерпні умови і отримавши від нього 30 мільярдів гривень передоплати за податками довели економіку до стагнації і відкинули будь-яку можливість зростання. Популізм - це не вірити в те, що детінізація бізнесу можлива", - говорить вона.

Вибір редакції

Мистецтво

Сьогодні, 10:54

article_img
Головні кінопрем'єри тижня. Скло, Марія - королева Шотландії, Пампушка, Дріс Ван Нотен і інші
Країни

Сьогодні, 08:43

article_img
Звести прогрес нанівець. ВООЗ назвала топ-10 загроз здоров’ю людства
Політика

Сьогодні, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського

Головне

Події

Сьогодні, 14:57

article_img
У Львові помер 98-річний лідер бандерівського крила ОУН
Події

Сьогодні, 13:14

article_img
Українські військові збили дрон окупантів із вибухівкою
Політика

Сьогодні, 21:04

article_img
УП: Зеленський розказав, що робитиме з російською кінокомпанією