Велика Британія не буде відмовлятися від монет в 1 і 2 пенси

3 травня 2019, 11:15

Влада Великої Британії визнала, що багато людей все ще потребують готівки

Уряд Великої Британії, незважаючи на дискусію в суспільстві, вирішив залишити в обігу монети номіналом в 1 і 2 пенси. Про це заявив міністр фінансів Сполученого Королівства Філіп Хаммонд, повідомляє DW.

Відео дня

Визнавши заслуги застосування новітніх технологій в банківській сфері, Хаммонд запевнив, що "не один мільйон людей все ще потребують готівку". "І я хочу, щоб люди мали вибір, в якій формі вони використовують свої гроші", - підкреслив він.

У 2018 році Філіп Хаммонд заявив, що мідні монети годяться тільки для збирання в "банки з-під мармеладу". Ця заява викликала чимало критики у представників бізнесу.

"Фірма, яка продає продукт за 99 пенсів, повинна бути в змозі дати покупцеві здачу в 1 пенс, якщо він заплатить монетою в 1 фунт", - сказав Майк Черрі з Федерації малого бізнесу. Всього у Великій Британії живе близько 2,2 млн людей, що користуються виключно готівкою і не мають банківського рахунку.

У 2013 році в Єврокомісії обговорювалася ідея відмовитися від монет номіналом в 1 і 2 центи, оскільки їх собівартість значно перевищує номінал. В результаті з 2002 року, коли валюта євро надійшла в готівковий обіг, країни єврозони втратили на їх випуску понад 1,4 млрд євро.

Нагадаємо, з квітня 2018 року в Україні почалася поступова заміна купюр номіналом 1 і 2 гривні на монети. Надалі Нацбанк планує замінити монетами та купюри номіналом 5 і 10 гривень.

Показати ще новини
Радіо НВ
X