Рада зобов’язала банки провести пільгову реструктуризацію валютної іпотеки

14 квітня 2021, 09:33

Верховна Рада 13 квітня ухвалила в другому читанні законопроєкти № 4475, 4398 та 4399 про захист валютних позичальників, які мають багаторічні борги за кредитами в іноземній валюті.

«Прийняття цих законопроєктів дозволить вирішити проблему, якій вже більш ніж 10 років, та захистити позичальників, які отримали кредити на придбання житла в іноземній валюті і постраждали від валютних коливань, від зловживань з боку кредитодавців, сприятиме відновленню їх платоспроможності і стане шансом на їхнє визволення із боргової ями», — прокоментував в Telegram голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від Слуги народу Данило Гетманцев.

Відео дня

Законопроєкт № 4475 Рада передбачає продовження на п’ять місяців дії мораторію, що забороняє банкам стягувати майно громадян України, надане як забезпечення за кредитами в іноземній валюті. Він також вводить реструктуризацію таких кредитів з перерахунком всіх грошових зобов’язань в гривневий еквівалент і списанням неустойки.

Законопроєктом № 4398 парламент зобов’язав Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не пізніше, ніж за 30 днів до публікації оголошення про відкриті торги, запропонувати позичальникові погасити заборгованість на суму, не меншу від оціночної вартості активу.

Закон також виключає зі складу ліквідаційної маси житло, яке є єдиним місцем проживання сім'ї боржника, якщо воно не перевищує 60 кв. м, або 13,65 кв. м на кожного члена сім'ї боржника для квартири або 120 кв. м для житлового будинку.

Крім того, боржник, який проживає в такому житлі, в разі недостатності його доходів для виконання умов реструктуризації за рішенням господарського суду може виплачувати мінімальну суму щомісячного виконання плану реструктуризації.

У Нацбанку і банках виступали проти примусової реструктуризації валютних кредитів.

«Ми наголошуємо на тому, що реструктуризація боргу валютних позичальників має відбуватися на ринкових, прийнятних і для банків, і для позичальників, збалансованих умовах. Механізм для проведення такої реструктуризації вже існує», — заявляли в НБУ.

Показати ще новини
Радіо NV
X