Україна залучить $90 млн кредиту від МБРР для закупівлі вакцини від коронавірусу
Україна залучить 90 млн доларів кредиту від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) для закупівлі вакцин від коронавірусу. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
У вівторок, 27 квітня, пройшли офіційні переговори української делегації і МБРР з приводу спільного проєкту Екстрене реагування на COVID-19 і вакцинація в Україні. За підсумками зустрічі сторони домовилися про кредит на суму 90 млн доларів для реалізації проєкту.
«Проєкт передбачає заходи щодо попередження, виявлення та реагування на… пандемію COVID-19, а також зміцнення національної системи охорони здоров’я в цілому», — сказано в повідомленні.
За кошти проєкту закуплять вакцину від коронавірусу на додаток до вакцин, зарезервованих в рамках партнерства COVAX і GAVI. У Мінфіні заявили, що це дозволить «охопити повною вакцинацією щонайменше 20% населення країни».
Також в рамках проєкту збільшать кількість тестувань на коронавірус, оновлять обладнання холодильного ланцюга і систем утилізації медичних відходів, проведуть навчання персоналу, який бере участь у вакцинації тощо.
Вакцинація від коронавірусу в Україні
24 лютого 2021 року в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу препаратом CoviShield, який виготовляють в Індії за ліцензією британських розробників — Оксфордського університету і AstraZeneca.
25 березня в аеропорт Бориспіль прибув літак з першою партією вакцини CoronaVac китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. У партії - 215 тисяч доз вакцини. Загалом Україна замовила 1,9 млн доз препарату. 13 березня розпочалася вакцинація препаратом CoronaVac.
16 квітня до України прибула перша партія (117 тисяч доз) вакцини Pfizer/BioNTech в рамках глобальної ініціативи COVAX. Другу партію доставили 23 квітня. До України прибули 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї.
Згідно з планом вакцинації уряду, Україна отримала і закупила понад 21,913 млн доз вакцин: 8,94 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca, 10 млн доз американського препарату Novavax, понад 1,91 млн доз вакцини виробництва китайської Sinovac Biotech і 1,07 млн доз Pfizer/BioNTech.
Станом на 26 квітня, 539 124 особи отримали першу дозу вакцини, дев’ять осіб отримали дві дози.