В Україні падає рівень доларизації роздрібних кредитів і вкладів фізосіб - НБУ

13 травня 2019, 08:56

У першому кварталі 2019 року рівень доларизації роздрібних кредитів знизився до 29,2%, а вкладів фізичних осіб - до 46,3%.

Про це йдеться в огляді банківського сектора за травень 2019 року, опублікованому Національним банком України.

Відзначається, що в першому кварталі банківський сектор отримав рекордний прибуток. Банки продовжували нарощувати кредитування фізичних осіб і інтенсивно залучати депозити населення. Помітно зросла операційна ефективність банків, зокрема державних.

Відео дня

"У І кварталі продовжило зростати кредитування фізичних осіб: на 5,8% за квартал та на 34,4% рік до року. Як і раніше, приватні банки кредитували населення найактивніше. При цьому, масштаб доларизації роздрібних кредитів знизився до 29,2%. У січні-березні чисті (тобто без урахування резервів) гривневі кредити бізнесу зменшилися на 4,6%, якщо порівняти з початком року. Це пов’язано з сезонним скороченням портфеля кредитів державним компаніям та дочірнім компаніям міжнародних корпорацій, які переважно погашали взяті раніше кредити. У річному ж обчисленні гривневий корпоративний портфель збільшився на 4,5%", - йдеться в повідомленні.

Частка непрацюючих кредитів знизилася на 1,1 п.п. - до 51,7% завдяки зростанню портфеля роздрібних кредитів і проведенню значної фінансової реструктуризації Укрексімбанком. Якість кредитного портфеля в минулому кварталі поліпшувалася в усіх групах банків, крім банків з російським капіталом.

"У січні-березні темп приросту гривневих депозитів населення відповідав минулорічному (+3,5%), найвищі темпи зафіксовано у приватних банках (+7,6%). У річному обчисленні кошти фізичних осіб у банках у національній валюті зросли на 15%, що відповідає темпам попередніх двох років. Водночас доларизація вкладів фізичних осіб знизилась до 46,3%", - розповіли в НБУ.

За даними регулятора, українці продовжують віддавати перевагу короткостроковими вкладами на вимогу. У першому кварталі частка нових гривневих депозитів на термін до трьох місяців склала 52,4%. Термінові гривневі вклади населення зросли на 4%.

У лютому відбувся злам тенденції зростання вартості депозитів населення. На кінець першого кварталу середня вартість 12-місячних вкладів фізичних осіб в гривні знизилася до 15,5% річних. Це на 0,1 менше, ніж на початок року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X